Středa , 8 února 2023

Téměř 25 % malých a mikro podniků plánuje letos přijímat platby v kryptoměnách: Nový průzkum společnosti VISA

Čtvrtina malých a mikro podniků plánuje v roce 2022 přijímat platby v kryptoměnách (Public Domain)

Globální úvěrový gigant Visa říká, že téměř čtvrtina malých a mikro podniků (SMB) plánuje začít přijímat krypto aktiva jako platby v roce 2022.

V nové studii, která zkoumala 2 250 vlastníků malých podniků se 100 nebo méně zaměstnanci v Severní Americe, Jižní Americe, Asii a Evropě, průzkum plateb zjistil, že 82 % dotázaných malých a mikro podniků uvedlo, že letos nabídnou nějakou digitální možnost plateb.

73% respondentů uvedlo, že přijímání nových forem plateb vidí jako klíčový motor svého růstu a 24 % dotázaných podniků uvedlo, že letos plánují přijímat kryptoplatby, jako je bitcoin (BTC).

Zpráva, která také zkoumala 1 000 zákazníků ve věku 18 a více let, kde zjistila, že spotřebitelé stále více přecházejí na bezhotovostní transakce, což urychluje digitalizaci plateb.

„Více než polovina dotázaných spotřebitelů (53 %) odpověděla, že očekávají přechod na bezhotovostní platby během příštích 10 let, 25 % uvedlo, že se tak stane v příštích dvou letech a 16 % již používá pouze digitální platby.

Mezi hlavní výhody spoléhání se na digitální platby mezi dotázanými spotřebiteli bylo jednodušší nakupování online (47 %), následované menším rizikem krádeže (38 %) a pohodlím (37 %).“

Malé a mikro podniky jsou také připraveny přizpůsobit se éře bezhotovostních plateb, přičemž 64 % uvedlo, že se během příští dekády plánují spoléhat výhradně na digitální platby, zatímco 41 % tvrdí, že by to mohly uskutečnit během příštích dvou let.

Jeni Mundy, globální vedoucí obchodního prodeje a akvizice společnosti Visa, říká:

„Platby již nejsou o pouhém dokončení prodeje. Jde o vytvoření jednoduchého a bezpečného prostředí, které odráží vaši značku napříč kanály a poskytuje užitek jak firmě, tak jejímu zákazníkovi.“

Celou zprávu si můžete přečíst zde.

Zdroj článku: dailyhold.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.