Pondělí , 27 března 2023

Truth Social migruje do Rumble Cloud, platforma Trumpa se připravuje na přijetí milionů uživatelů

Obrázek bývalého prezidenta Donalda Trumpa vedle obrazovky telefonu, která zobrazuje aplikaci Truth Social ve Washingtonu, 21. února 2022. (Print Screen z theepochtimes.com)

Obrázek bývalého prezidenta Donalda Trumpa vedle obrazovky telefonu, která zobrazuje aplikaci Truth Social ve Washingtonu, 21. února 2022.

Pravda Social migruje do Rumble Cloud, platforma Trump se připravuje na nalodění milionů
Autor: Naveen Athrappully.

Platforma sociálních médií bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa – Truth Social – migrovala 22. dubna na Rumble Cloud, jako pokus o připojení milionů uživatelů internetu do sítě.

Společnost Truth Social, vytvořená společností Trump Media & Technology Group (TMTG), „úspěšně“ migrovala své webové stránky a mobilní aplikace do cloudové infrastruktury společnosti Rumble, vychází z tiskové zprávy z 22. dubna.

Tato migrace zajistí, že se síť bude moci snadno „výrazně škálovat“ na cloudové platformě „bez rušení kultury“, uvádí zpráva.

Truth Social je prvním významným zákazníkem, který využívá cloudovou obchodní službu Rumble.

Devin Nunes, generální ředitel TMTG, uvedl, že migrace byla „hlavním krokem k záchraně internetu ze sevření tyranů Big Tech“.

"Naše týmy neúnavně pracovaly na realizaci tohoto velkého úsilí," řekl Nunes. "Cloudová infrastruktura Rumble je bezkonkurenční a bude páteří pro obnovení svobody projevu online na budoucí věky."

Po roztržce na Kapitolu 6. ledna 2021 Twitter zakázal Trumpovi přístup na jejich platformu a obvinil ho z podněcování k násilí, i když bývalý prezident k takovým akcím nikdy otevřeně nevyzýval. V říjnu Trump oznámil, že plánuje spuštění vlastní technologické společnosti.

"Vytvořil jsem Truth Social... abych se postavil tyranii Big Tech," řekl. "Žijeme ve světě, kde má Taliban obrovskou přítomnost na Twitteru, ale váš oblíbený americký prezident byl umlčen."

Společnost Truth Social byla spuštěna v Prezidentský Den 21. února 2022.

Krátce po svém vydání se stala nejoblíbenější platformou sociálních médií na App Store společnosti Apple. Nicméně šest týdnů po spuštění se platforma potýkala s několika technickými problémy.

Na začátku dubna bylo zhruba 1,42 milionu lidí umístěno na čekací listinu, protože se nemohli zaregistrovat.

Během prvních dnů byla aplikace stažena 170 000krát denně. Ale koncem března to kleslo na 8 000 denně. Je to 51. nejstahovanější aplikace v kategorii sociálních sítí.

Kerrisdale Capital ve své dubnové zprávě tvrdila, že „katastrofa spuštění“ společnosti Truth Social a řada dalších varovných signálů na TMTG vzbuzují „oprávněné obavy“ o dlouhodobou životaschopnost společnosti.

„Akcie DWAC mají mnohem dále klesat vzhledem k prokazatelně zavádějícím prohlášením v registračním prohlášení DWAC, statusu TMTG operací v době, kdy byla uzavřena dohoda o fúzi, obsazení postav usilujících o dovršení této fúze a zjevnému ignorování pravidel a předpisů SEC ze strany těchto jednotlivců.“ uvádí zpráva.

Kerrisdalová zpráva také přišla s prohlášením o vyloučení odpovědnosti, že v době zveřejnění zprávy měla Kerrisdalová „krátkou pozici v akciích“ DWAC. "Kerrisdalová je připravena realizovat zisky v případě, že cena akcií DWAC klesne," dodala v prohlášení.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.