Sobota , 1 dubna 2023

Společnost Disney od zahájení kulturní války s Floridou přišla o hodnotu 34 miliard dolarů

Autor: Tom Ozimek.

Hosté nosí masky, jak je požadováno, aby se mohli zúčastnit oficiálního dne znovuotevření Magic Kingdom ve Walt Disney World v Lake Buena Vista na Floridě dne 11. července 2020.

Tržní kapitalizace společnosti Disney se snížila o téměř 34 miliard dolarů, od té doby, co společnost vyjádřila svůj plný odpor k floridskému zákonu zakazujícímu výuku genderové identity a sexuální orientace ve veřejných školách pro mateřské školy až do třetího ročníku.

Floridští zákonodárci v březnu schválili HB 1557, který odpůrci nazvali „Neříkej gay“ zákon, který 28. března podepsal guvernér Floridy Ron DeSantis.

Téhož dne se společnost Disney hluboce ponořila do kontroverze a vydala prohlášení, které bylo velmi kritizující k HB 1557, přičemž uvedla, že cílem společnosti je zrušení tohoto zákona. Od 28. března, v den, kdy společnost vydala prohlášení, do 22. dubna, tržní kapitalizace společnosti Disney klesla zhruba o 33,9 miliardy dolarů.

Zastánci legislativy tvrdí, že dává rodičům větší pravomoc při rozhodování o tom, jak a kdy mohou být témata týkající se LGBT problematiky představena jejich dětem. Dává také rodičům možnost žalovat školní obvody za porušení pravidel stanovených v legislativě.

„Výuka ve třídě ze strany zaměstnanců školy nebo třetích stran o sexuální orientaci nebo genderové identitě nesmí probíhat v mateřské škole až do 3. ročníku nebo způsobem, který není přiměřený věku nebo je vývojově nevhodný pro žáky v souladu se státními normami,“ opatření si můžete přečíst zde.

DeSantis v den podpisu legislativy uvedl, že „rodiče mají plné právo být informováni o službách nabízených školu jejich dítěti a měli by být chráněni před školami, které používají výuku ve třídě k sexualizaci svých dětí ve věku 5 let“.

V den, kdy DeSantis podepsal opatření, vydal Disney prohlášení, v němž uvedl, že „Florida's HB 1557, také známý jako ‚Neříkej Gay‘ návrh zákona, nikdy neměl projít a nikdy neměl být podepsán.

Disney poznamenalo, že cílem společnosti bylo, „aby byl tento zákon zrušen zákonodárcem nebo zrušen soudem“.

Prohlášení společnosti Disney o nesouhlasu s návrhem zákona přimělo některé skupiny rodičů, aby vyzvaly k bojkotu produktů, filmů, zábavních parků a představení této společnosti.

Na základě 1,82 miliardy akcií v oběhu a ceně akcií z 28. března 136,90 USD činila tržní kapitalizace společnosti Disney přibližně 249,2 miliardy USD. S jeho akciemi, kterým 22. dubna klesla cena na 118,27 USD, klesla hodnota Disney měřená tržní kapitalizací na 215,3 miliardy USD, což je pokles o 33,9 miliardy USD.

22. dubna DeSantis podepsal se zákonodárným sborem opatření k rozpuštění samosprávného statutu Walt Disney World na Floridě s potenciálními daňovými důsledky pro společnost.

DeSantis to 22. dubna zdůvodnil závazkem společnosti Disney zrušit HB 1557.

„Velmi jasně jsem řekl: ‚Neovlivníte mě. Stojím tady pevně,“ řekl. „Neuvěřitelné když říkají: ‚Budeme pracovat na zrušení rodičovských práv na Floridě.‘

„A já si jen říkám, že jste korporace se sídlem v Burbanku v Kalifornii a chystáte se využít svou ekonomickou sílu k útoku na rodiče mého státu. Považujeme to za provokaci a budeme se proti tomu bránit."

Zástupci firemní kanceláře Disney a Walt Disney World nereagovali na žádosti o komentář do doby tisku.

Jack Phillips přispěl k této zprávě.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz)

Zdroj: theepochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.