Středa , 29 března 2023

Čína používá Covid pas jako nátlakovou metodu na „neposlušné“ obyvatelstvo

Autor: Martin Kirschner.

Podle komentátorů na sociálních sítích se čínská vlády spolčila s bankami na zmrazení peněz střadatelům.

Vzpomínáte si, jak naši politici tady u nás vyhlašovali lockdowny, zaváděli Covid pasy a tvrdili, že „vakcína je svoboda“? To není ještě nic oproti tomu co se děje v Číně. Tam moc dobře vědí, jak taková svoboda ve skutečnosti vypadá od pohlavárů Čínské komunistické strany.

Run na banky

Lidé převážně v čínských venkovských oblastech zahájili run na banky, protože je vláda strašila tím, že rostou čísla nakažených Covidem a že se bude zavádět další tvrdý lockdown.

Z obav z nedostatku jídla utíkali lidé do svých bank, aby si mohli nakoupit jídlo a nemuseli trpět hladem. Když udělají lidé ve velkém takzvaný „run na banku“, tak banky obvykle zastaví výběry peněz a to se také stalo v Číně.

Dav více než 1000 demonstrantů se podle některých svědectví shromáždil v neděli před pobočkou Čínské lidové banky v Zhengzhou, aby se pokusil získat zpět zmrazené úspory držené ve venkovských bankách. Někteří drželi transparenty s nápisem: „Banky Henanu, vraťte mi moje peníze!“, zatímco jiní vyzývali čínského premiéra Li Kche-čchianga, aby osobně zasáhl.

Proti davu se postavili strážci v bílých košilích. Video ukázalo, jak tahají demonstranty a mlátí je. Jeden muž s oteklým okem řekl, že ho zbili „gangsteři“ a policie ho odtáhla do autobusu.

V pondělí pozdě večer provinční bankovní a pojišťovací regulátor v Henanu uvedl, že zákazníci začnou dostávat část svých peněz zpět. Jednotliví zákazníci s vklady do 50 000 jüanů (7 442 USD) budou splaceni od pátku, řekl regulátor, zatímco ujednání o splacení ostatním budou oznámena samostatně.

Pondělní tvrzení úřadů, že problémy byly způsobeny převzetím banky „zločineckými gangy“, které banky převzaly od roku 2011, se setkalo se skepticismem na čínských sociálních sítích, kde byl incident v Zhengzhou bedlivě sledován.

Řada rozhněvaných komentátorů zveřejnila příspěvek na účtu Weibo americké ambasády a naléhala na Washington, aby věnoval pozornost neutěšené situaci obětí.

Covid passy jako nástroj diktatury

Lidé proti tomu začali protestovat a to co udělala jejich vláda bylo to, že jim přenastavila Covid pasy jako neplatné (zčervenaly), aby vytvořila tlak na lidi tím, že jím zakáže cestovat a navštěvovat místa, kde je Covid pas potřebný. Podle místních zdrojů za zneplatněním Covid pasů stojí místní úředníci, aby lidi odradili od stížností. Stalo se tedy něco podobného jako v Kanadě, kdy Justin Trudeau nechal zablokovat bankovní účty kamioňákům a lidem, kteří je podporovali.

Jednou z obětí byla paní Yang, která měla v jedné z bank drženo 499 500 jüanů (62 000 liber). Dne 18. dubna zjistila, že nemá přístup ke svým finančním prostředkům. „Dostala jsem červený kód asi na 10 dní [za to, že jsem si stěžovala],“ řekla Guardianu. "Vláda by nám měla pomoci co nejdříve obnovit službu výběru hotovosti, abychom se mohli vrátit k normálnímu životu."

Někteří komentátoři na sociálních sítích obvinili místní vládu, že se „domluvila“ s místními bankami, aby potlačila jejich rozumné požadavky.

"Proč se takhle chováš k obyčejným lidem?" zeptal se jeden uživatel Weibo v pondělí v příspěvku. "Prosím prošetřete přísně vládu Henanu."

Závěr

Tady na tomto příkladu můžete vidět, jak snadno může být Covid pas zneužit k totalitnímu řízení společnosti. Covid pas je přesně to před čím jsme vás my „konspirátoři“ celou dobu varovali. Jde o zcela nový kreditní systém, který nemá společnost chránit před nějakou nemocí, ale má sloužit jako mocenský prvek k nastolení diktatury skrze donucování a nátlak, kdy vám seberou veškerá vaše práva, když jste neposlušný.

Lidé v Číně, kteří se pod nátlakem nechali naočkovat, tak ztratili svou vlastní důstojnost a také svobodu. Mnozí lidé v Číně díky lockdownům upadli do finančních dluhů, protože byli měsíc a půl zavřeni doma, nemohli vydělávat a splácet půjčky. V rámci Great Resetu jim bude zabavován majetek skrze exekuce a nebudou nic vlastnit. Čína se tak stala testovací laboratoří globalistů, kvůli tomu, že asiaté jsou poslušní a nechají si snadněji vzít svá práva.

Na Číně můžeme vidět co je pravým účelem Covid pasů a celé této falešné pandemie.

 

„Ti, kteří by byli ochotni se vzdát svobody výměnou za chvilkové bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí.“

Benjamin Franklin

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.