Vědci připouštějí, že vlasy autistických miminek jsou nabité vysokým obsahem hliníku

Vědci vymysleli univerzální test na autismus u miminek, který analyzuje jeden pramen vlasů na hladiny kovů, včetně olova a hliníku, které jsou podle nich u autistických dětí vyšší.

Navzdory skutečnosti, že hliník je obsažen ve vakcínách, které jsou součástí dětského očkovacího plánu, vědci stále popírají, že by existovala jakákoli souvislost s autismem. Diagnóza autismu mezi americkými dětmi a dospívajícími podle studie explodovala o 50 % během tři let od roku 2017.

Nový test na autismus zahrnuje odeslání vzorku vlasů do laboratoře k analýze a v recenzované studii bylo prokázáno, že předpovídá autismus přesně v 81 procentech případů. Nezávislí vědci jej popsali jako „přelomový“ a nyní je ve zrychleném režimu sledován Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

Jiní vědci prohlásili test jako „přelomový“ pro vývoj notoricky těžko diagnostikovátelného stavu, který postihuje 5,4 milionu Američanů a 700 000 Britů, což jsou čísla, která rok od roku rostou.

Zpráva DailyMail: Protože neexistuje žádný standardní test pro tento stav, lékaři se musí spoléhat na vývojovou historii a chování dítěte. Jako takové jsou děti v USA běžně oficiálně diagnostikovány na autismus ve věku čtyř let, zatímco ve Spojeném království je průměr šest let.

Ale vědci ze startupu se sídlem v New Yorku – nazvaného LinusBio – uvedli, že jejich nový test by měl být použit ve spojení s jinými metodami a ne samostatně.

Trvají ale na tom, že by mohl pomoci zkrátit diagnostické okno.

„Můžeme detekovat jasný rozměr autismu jen s jedním centimetrem vlasů,“ řekl Manish Arora, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti, pro NBC News

Lidé s tímto onemocněním mohou mít potíže s komunikací, je pro ně těžké porozumět tomu, jak ostatní myslí nebo cítí, nebo mohou být nervózní a rozrušení v neznámých situacích a společenských událostech.

Vědci přiznávají, že nemají jasno v tom, co tento stav způsobuje, i když se předpokládá, že se na něm podílejí environmentální a genetické faktory.

Navzdory přiznání, že jsou zmateni z toho, co způsobuje autismus, britská socialistická zdravotnická služba NHS nadále prohlašuje, že autismus není způsoben vakcínami.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: newspunch.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Baxter Dmitry