Středa , 31 května 2023

Žena téměř umírá na rakovinu, vidí scény mimo její tělo, vrací se – a je zázračně vyléčena

2. února 2006 ležela Anita Moorjani na jednotce intenzivní péče v nemocnici ve svém domovském městě Hong Kongu. Byla v kómatu. Měla oteklé zavřené oči a namáhavě dýchála. S otevřenými lézemi na její kůži, masivně zvětšenými lymfatickými uzlinami a selháváním orgánů bylo její křehké tělo zpustošeno Hodgkinovým lymfomem.

Přesto nějakým zázrakem koncem března toho roku tančila a pila šampaňské na svatbě a v červenci 2006 byla úplně zdravá.

Moorjani připisuje svůj rychlý obrat a zotavení hluboké změně v její mysli a srdci. Její příběh je jedním z nejznámějších zaznamenaných zážitků blízké smrti (NDE). Jako mnoho NDEerů měla během kómatu pocit, že opustila své tělo.

Ve své knize „Dying to Be Me“ a na webových stránkách NDE Research Foundation uvedla, že přesně slyšela rozhovor mezi svým manželem a lékařem, který se odehrál asi 12 metrů od místa, kde leželo její tělo. Cítila se osvobozená od utrpení těla a řekla že byla v jiné dimenzi, „kde mě pohltil totální pocit lásky“.

"Uvědomila jsem si, že kdybych si vybrala život, moje tělo by se velmi rychle uzdravilo. Rozdíl bych viděla ne v měsících nebo týdnech, ale dnech."

— Anita Moorjani, zkušenost mimotělního zážitku

Dostala na výběr, zda se vrátí k životu, nebo zemře. „Uvědomila jsem si, že kdybych si vybrala život, moje tělo by se uzdravilo velmi rychle. Rozdíl bych viděla ne v měsících nebo týdnech, ale dnech!“ napsala. To je skutečně to, co se stalo poté, co se probudila z kómatu.

Uvědomila si také, že strach způsobil její rakovinu a že láska ji dokáže vyléčit.

"Když se lidé léčí na nemoci, zbaví se nemoci pouze v jejich těle, ale ne z jejich energie, takže se nemoc vrátí," řekla. "Uvědomila jsem si, že kdybych se vrátila, bylo by to s velmi zdravou energií."

Peter Ko, doktor medicíny, asistent lékařského profesora na Kalifornské univerzitě, slyšel o Moorjaninem uzdravení a rozhodl se to prozkoumat. S jejím svolením získal přístup k jejím lékařským záznamům a shrnul, co v těchto souborech objevil.

Došel k závěru: „Její uzdravení bylo jistě pozoruhodné. Na základě vlastních zkušeností a názorů několika kolegů nemohu připisovat její dramatické uzdravení chemoterapii.“

Jeffrey Long, doktor medicíny, je onkolog praktikující v Houmě v Louisianě. Studuje také NDE a založil webovou stránku NDERF, kde Moorjani poprvé veřejně sdílela své zkušenosti.

Jeho reakce na její příběh byla následující: „Jako lékař, který léčí rakovinu, mě fascinuje úžasné uzdravení Anity poté, co byla velmi blízko smrti na její zhoubný nádor. Literatura NDE obsahuje další zprávy o pozoruhodném a dokonce i zdánlivě lékařsky nevysvětlitelném uzdravení po NDE. Doufám, že Anitina sdílením jejích zkušeností podnítí další výzkum tohoto fascinujícího aspektu NDE."

„Jako lékaře, který léčí rakovinu, mě fascinuje úžasné uzdravení Anity poté, co byla velmi blízko smrti na zhoubný nádor.“

— Jeffrey Long, doktor medicíny

Moorjani zkusila alternativní způsoby léčby a chemoterapii dostala poprvé až v kritickém okamžiku v únoru 2006. Její onkolog z nemocnice Hong Kong Sanatorium Hospital, T.K. Chan řekl South China Morning Post: „Hodgkinova choroba je docela léčitelná. Může mít dramatické reakce na chemoterapii. … Zda duchovní zkušenost pomohla, nemohu říci. … Bylo to pozoruhodné zotavení. Ale cítím, že to byla určitě chemoterapie a nouzové vyprázdnění hrudníku."

„Bylo to pozoruhodné oživení. Ale mám pocit, že to byla chemoterapie.“

— T.K. Chan, onkolog, Hong Kong Sanatorium Hospital

Ko řekl Post: „Mám potíže s pojmy jako ‚zázračné vyléčení‘ a ‚spontánní remise‘, ale její uzdravení bylo pozoruhodné. … Její mysl nebo tělo byly schopny poslat zprávu rakovinovým buňkám, aby vypnuly zmutované geny. Chemoterapie funguje dobře u Hodgkina, ale nikdy jsem neviděl, že by fungovala takhle."

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: theepochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O NDERF