Vyrazte si zalyžovat do Rakouska

Zatímco u nás počasí připomíná spíš podzim nebo brzké jaro, všude nemusí být tak zle. U nás si lyžaři zoufají a mohou tak maximálně sjíždět umělý sníh na sjezdovkách, stačí se však podívat kousek za hranice a v Rakousku je čeká bohatá sněhová nadílka.

Vyjedete-li z Prahy nebo Brna, stačí ujet zhruba 400 kilometrů a dostanete se do rakouských Alp, kde se nachází velké množství lyžařských středisek. Některá jsou spíš klidná a rodinná, kde si přijdou na své především rodiny s dětmi a začínající lyžaři. Jiná jsou zase skutečně komplexní, živá a pulzující, nabízející veškeré služby a komfort a nejen sportovní, ale také kulturní vyžití.

Rakouská střediska jsou top

Společným jmenovatelem většiny rakouských lyžařských středisek je moderní zázemí, kvalitní a rychlé lanovky, mnohde vyhřívané, aby měli lyžaři co nejvyšší komfort. Samozřejmostí je také pověstná rakouská pohostinnost. Na rozdíl od Francie, kde se již před desetiletími budovala obří lyžařská střediska, ta v Rakousku jsou spíš menší, lyžaři však zde mají možnost zakoupit si skipasy na stovky a někde i tisíce kilometrů sjezdovek. Jak je to možné? Rakousko totiž vsadilo na taktiku propojování stávajících menších středisek novými lanovkami. Turisté a lyžaři si tak mohou vybrat, na které sjezdovce budou lyžovat a libovolně se přemisťovat mezi mnoha středisky, svahy a údolími.

Kam tedy vyrazit

Mezi nejznámější a z České republiky dobře dostupné oblasti patří zejména okolí Salzburgu Ski Amadé, kde najdete zbrusu novou lanovku Panorama Link mezi Wagrainem a Kleinarlem. Díky ní máte k dispozici 200 kilometrů sjezdových tras. Podobné je to v sousedství v oblasti Schladming Dachstein, kde je celá řada starších vleků nahrazena novými luxusními a vyhřívanými lanovkami. Vyberte si z více než 400 lyžařských areálů a vypravte se za sněhem do Rakouska.

Po celém dni lyžování má člověk leccos mokré a je třeba se na další den řádění na svahu připravit. Zejména s lyžařskými botami a rukavice může být potíž, proto si nezapomeňte na hory přibalit také vysoušeč bot, který se postará o to, aby vaše boty a rukavice byly druhý den suché a připravené na další jízdu.

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.