WhiteBIT burza plánuje spuštení tokenu WBT v třetím kvartálu 2022

Whitebit burza plánuje spuštení tokenu WBT v třetím kvartálu 2022
Prezident burzy WhiteBIT Oleksiy Kovalev

Představte si, že by jste byly na začátku spuštění kryptoměny BNB od Binance, CRO od Crypto.com, nebo FTX tokenu od burzy FTX. Nyní máte tuto možnost u burzy Whitebit, která plánuje spustit svůj token WBT ve třetím kvartálu roku 2022. V tomto článku uvedeme rozhovor s prezidentem společnosti Oleksiyem Kovalevem, řekneme si co to je token WBT, co je burza Whitebit, vypíchneme to nejpodstatnější z whitepapper této kryptoměny a budu s vámi sdílet svou analýzu. Váš kompletní průvodce touto kryptoměnou máte na jednom místě.

Rozhovor s Oleksiyem Kovalevem

Pojďme si promluvit o tokenech a příležitostech, které nabízejí svým vlastníkům. Nejprve si ujasněme klasifikaci tokenů.

Prvním typem takových digitálních aktiv jsou užitkové tokeny. Jedná se o tokeny navržené tak, aby nabízely různé bonusy z používání platformy, která je vydává.

Druhým typem tokenů jsou bezpečnostní tokeny, které jsou rovnocenné cenným papírům. Podléhají obchodním omezením, to znamená, že ne každý má právo s nimi obchodovat.

WhiteBIT Token je užitkový token, což znamená, že burza poskytne uživatelům bonusy za jeho nákup a použití.

Pojďme se ponořit do historie. Po zrodu první kryptoměny Bitcoin (BTC) se objevil další krypto gigant Ethereum (ETH). Síť Ethereum umožňovala uživatelům vytvářet takzvané tokeny. Co je tedy token? Původně to bylo aktivum sítě Ethereum, které má jako každá kryptoměna, která vytváří rozruch, rostoucí hodnotu. Technické nuance ETH a dalších kryptoměn vysvětlím v následujících článcích, takže pokud vás to zajímá, přihlaste se k odběru mého blogu a zůstaňte naladěni na další informace!

Pokračujme tedy. Existuje síť, které důvěřuje velké množství lidí. Na základě této sítě si již můžete vytvořit své vlastní aktivum a naplnit jej svými vlastními významy.

Co je Éra ICO?

ICO (Initial Coin Offering) je forma přilákání investic do nového projektu kryptoměny formou prodeje fixního množství nově vydaného aktiva investorům. Ano, je to trochu matoucí, ale pojďme se ponořit do detailů. Představte si, že jste nadšení pro vytvoření určitého projektu, ale k jeho plnému rozvoji potřebujete finanční prostředky. Jak to lidé dělali? Prostě šli za bohatými a žádali o peníze. Ale úrokové sazby, za které takoví lidé dávali půjčky, byly vysoké. Navíc nebylo umožněno běžným lidem s počátečním kapitálem několika tisíc dolarů získat příležitost „účastnit se“ podnikání. Tím „účastnit se“ myslím vydělávat na tom.

A jen si představte, máte peníze, které jste vydělali, odložili nebo zdědili, ale nestačí to na rozvoj vašeho projektu tak, jak chcete. A to vše kvůli příliš vysoké částce potřebné pro začátek. Dříve bylo pro získání investice nutné inzerovat, shromažďovat skupiny lidí a dostávat prostředky proti účtenkám. Byl to dlouhý proces, který neumožňoval rozvoj podniků. A pak se objevily tokeny Ethereum, které umožňovaly jejich potenciálním vlastníkům dělat investice, které jim generovaly kapesné. Tyto tokeny poskytovaly na platformě řadu výhod a nakonec vzrostly na ceně, pokud byla platforma žádaná.

Jakýkoli inovativní nápad, zejména pokud jde o zisk, však vede k řadě nekvalitních analogií nebo dokonce podvodných schémat. Uprostřed ICO boomu však bylo možné investovat téměř do jakéhokoli projektu a skončit s portfoliem tokenů, které výrazně převyšovalo investiční částku. Tolik lidí se začalo zapojovat do „malých“ investičních ICO.

Sféra rostla na popularitě, stejně jako procento bezohledných projektů, což nakonec vedlo k úpadku odvětví a ztrátě důvěry komunity. Mnoho platforem buď nesplnilo své sliby, bylo hacknuto, nebo se po shromáždění investic dokonce uzavřely. A tak se zrodil další nápad. Předpokládalo to dát příležitost provádět ICO na výměnných platformách, protože právě tam prochází aktiva důkladnou kontrolou svědomitými specialisty, kteří oceňují jejich pověst. Tento typ crowdfundingové kampaně se stal nejpopulárnější a nyní se nazývá IEO.

Co je IEO?

IEO (Initial Exchange Offering) je způsob provádění ICO, který je řízen burzou kryptoměn. Projekty prezentované na ICO jsou obzvláště oblíbené a důvěryhodné. A to vše díky vystoupení třetí strany, která vystupuje jako garant kvality aktiv.

Významné burzy sledují svou pověst a snaží se předcházet možným schématům oklamání svých uživatelů, takže podvodné epizody v kontextu ICO jsou extrémně vzácné.

Jak to souvisí s WhiteBIT tokenem?

Je to zajímavý příběh, protože WhiteBIT nepotřeboval získávat další investice, aby na projekt upozornil. Jedná se o soběstačný celek s výkonným týmem předních IT a finančních specialistů s již rozvinutým infrastrukturním zázemím. Již nyní máme partnerství v různých odvětvích ekonomiky, jejichž počet bude jen růst. Ale téměř pokaždé, když jsme komunikovali s partnery nebo uživateli naší burzy, dostali jsme stejnou otázku: „Kdy bychom měli očekávat spuštění vašeho vlastního tokenu?“

Volodymyr Nosov, oblíbený generální ředitel společnosti WhiteBIT, opakovaně zdůrazňoval důležitost vydání burzovního tokenu. Jeho návrh se často setkal s odporem v podobě zcela logické otázky: „Proč? Potřebujeme přilákat investice? Děláme něco špatně?" Trochu se zamyslel a odešel, aby se věnoval svému byznysu.

Ale ti, kteří se setkali s Volodymyrem, také vědí, že tato osoba vše dovede do logického konce a jakoukoli, i sebeneuvěřitelnější myšlenku, zrealizuje ve skutečnost. Jednoho dne přišel do kanceláře a jednoduše nám dal za úkol vyvinout token, který nebude obyčejným majetkem, ale bude součástí života každého člověka v naší obrovské komunitě. "Není to jen o hodnotě, je to o nápadech."

Sedli jsme si s týmem a začali vymýšlet praktické a ideologické koncepty, které bychom přinesli našemu nápadu. Začali jsme s naší platformou, protože token pochází z burzy WhiteBIT, platformy od lidí a pro lidi. I ta nejmenší změna či vylepšení je prováděna s ohledem na naše uživatele, ty, kteří chtějí mít po ruce kvalitní produkt a hlavně chtějí být slyšet. Náš tým podpory a naši manažeři sociálních médií komunikují s uživateli 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a vyslechnou všechny požadavky. Identifikovali jsme tedy hlavní kategorie potřeb a podařilo se nám je s pomocí WhiteBIT Tokenu naplnit, a to: snížení poplatků za obchodování, vylepšený systém doporučení, bezplatné výběry a samozřejmě přístup k novým prémiovým funkcím.

Zavedli jsme mechanismus deflačního spalování, ke kterému dochází jednou za dva týdny. Nakoupíme tokeny na trhu a spálíme je, abychom snížili obrat, což zase přispívá k organickému rozvoji aktiva.

Dále blokujeme polovinu vydaných tokenů s postupným odemykáním těchto prostředků v průběhu následujících tří let. Po odemčení půjdou tyto tokeny do speciálních fondů, které budou podporovat jak token, tak celý ekosystém WhiteBIT. Vyvinuli jsme také strategii rozvoje WBT, která umožní uživatelům jiných burz získat přístup k obchodování s naším tokenem. Ale chápeme, že pouze umožnění obchodování s tokenem na jiných burzách jej neposune na novou úroveň. Rozhodnutí na sebe nenechalo dlouho čekat a bylo to znát. Toto rozhodnutí těsně sousedí s celkovým cílem naší burzy, masovým přijetím blockchainových technologií a podporou co nejhladšího a nejorganičtějšího přijetí kryptoměny ve všech oblastech života.

Náš token hodláme integrovat do sektoru reálné ekonomiky a zajistit jeho maximální využitelnost. Vzhledem k tomu, že samotný koncept tokenu již nemusí vydržet zátěž, které bude muset čelit, vyvíjíme již vlastní blockchain, na který náš token po ukončení testování bude migrovat. S přechodem na vlastní blockchain nám budou k dispozici další integrace do různých sektorů digitálního a tradičního financování, kde budeme nepochybně držet kurz vylepšování našich produktů a vytváření nových. A to je jen začátek. Naše burza existuje již poměrně dlouho a díky rozsáhlým zkušenostem s vývojem produktů od nuly jsme prokázali, že jsme spolehlivým partnerem pro každého z našich uživatelů. Rozvíjíme se komplexně a děláme maximum pro realizaci všech našich cílů.

Zajímavé je, že když dosáhneme jednoho cíle, vytvoříme si další. Vždy je to o výzvě, nových zkušenostech a nových příležitostech. Posouváme se vpřed díky důvěře a přesvědčení našich uživatelů a jsme za to neuvěřitelně vděční.

Zde bych tedy měl oznámení zopakovat a připomenout vám, že brzy dojde ke spuštění IEO na platformě WhiteBIT Tokenu, kterého se bude moci zúčastnit každý z vás. Přidělujeme 1 milion WBT z 200 000 000 tokenů, které lze zakoupit na speciálním launchpadu WBT. Poté otevřeme obchody pro všechny ostatní uživatele.

Je toho před námi hodně. Zůstaňte naladěni a pojďme společně rozvíjet průmysl!

S úctou,

Oleksij Kovalev

WhiteBIT burza

Úvodní stránka burzy WhiteBIT
Úvodní stránka burzy WhiteBIT

WhiteBIT burza poskytuje bezpečnou a snadno použitelnou platformu pro obchodování s digitálními aktivy. Platforma nabízí intuitivní uživatelské rozhraní s pokročilými nástroji pro grafy, obchodováním fiat na kryptoměny, konkurenčními poplatky a nepřetržitou podporou. WhiteBIT byla založena v roce 2017 a sídlí v Tallinnu v Estonsku.

Na Trustpilotu má tato burza hodnocení 3,9 což ve srovnání s jinými krypto burzami je velmi vysoké hodnocení.

WBT token

Krytoměna založená na protokolech ERC20, TRC20, escrow a chytrých kontraktech.

Maximální zásoba bude 400 000 000 jednotek tokenů. Burza slibuje, že bude pravidélně odkupovat WBT a pálit je. Tyto dva faktory by měly zajistit deflaci tokenu.

Za držení (holdování) tokenu burza slibuje různé bonusy, výhody a úroky.

Whitepaper

Ve whitepaperu můžeme nalézt roadmapu WBT, která nás informuje o dalším vývoji této kryptoměny:

3Q 2022

  • Zalistování na Whitebit a partnérské burzy
  • Otevření dalších obchodních párů proti fiat měnám
  • Spuštění druhé sítě pro zlevnění transakcí s tokeny (TRC20)

3Q - 4Q 2022

  • Výpis WBT na ratingových platformách

4Q 2022 - nekonečno

  • Integrace tokenu do sektorů reálné ekonomiky

1Q - 2Q 2023

Přechod tokenu na vlastní blockchain, který se začne vyvíjet od spuštění tokenu. Token se tak stane mincí integrovanou do blockchainové infrastruktury, která bude zahrnovat:

  • Integrace DEX
  • Řešení vrstvy 2
  • Integrace metaverse
  • Integrace Crosschainu

Analýza

V předprodeji se má kryptoměna prodávat za 1.62 USD, což by mohla být dobrá cena když to srovnáme s FTX tokenem burzy FTX, která má přibližně stejné maximální množství jednotek a to 352 170 015 (WBT má 400 000 000). Token se po spuštění na burzu začal prodávat za 3 dolary a nejvyšší ceny dosáhl na úrovní 80 dolarů dne 9.9.2021.

FTX má tržní kapitalizaci 1,9 miliardy dolarů a Whitebit má tržní kapitalizaci 1,174 miliardy dolarů. Za těchto předpokladů by cena za token WBT mohla být akceptovatelná, ale vždy je lepší si počkat na uvedení na burzu a získat nejlepší cenu. Z whitepapetu se také můžeme dozvědět, že burza plánuje uvolnit WBT  během osmi měsící ze 121 miliónů na 175 miliónů jednotek tokenů. To by mohlo způsobit dočasnou inflaci a snížit cenu, než je ta předprodejní.

Závěr

Celkově to zní jako dobrý projekt. Vzhledem k renomé burzy a působnosti od roku 2017 bychom mohli říct, že se jedná o důvěryhodný projekt s odkazem na důvěryhodnou burzu. Způsob odměňování za držení kryptoměny jistě ocení mnozí hodleři a ti, kteří rádi často obchodují, ocení poplatek do maximální výše 0,1% za směnu, který burza nabízí. Burza také nabízí odměny za doporučení.

Co mi ale vrtá hlavou je to, proč se ve whitepapperu píše, že burza bude pravidelně odkupovat WBT a pálit jej. Pokud je burza tvůrcem dané kryptoměny, tak ji nemusí odkupovat, ale může ji rovnou spálit zasláním na spalovací peněženku. Jestli je to nějaká taktika burzy, jak ve výsledku odměnit investory deflací tokenu nevím, ale taková strategie by burzu stála zbytečné finance.

Další otázka, která mi vyvstává je, proč takto velká burza ještě nemá vlastní blockchain, aby na něj mohla nahrát rovnou svůj token a chtějí to dělat až zpětně. Z minulosti víme, že spousta krypto projektů slibovalo vytvoření vlastního blockchainu a nakonec tak neučinily.

Proto je vždy důležité ověřit si všechny dostupné informace a nebrat tento článek jako investiční doporučení.

Pomohla vám moje analýza?

Přispějte autorovi článku, třeba i v kryptoměnách na další odborné analýzy.

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner