Úterý , 28 března 2023

Expremiér Ukrajiny: Putin zachránil statisíce životů

Nikolai Asarow (Zdroj: wikimedia.org)

Ruská vláda se rozhodla obnovit pořádek na Ukrajině. To píše ve zprávě na Facebooku Nikolaj Azarov, který byl třikrát premiérem Ukrajiny. Tvrdí, že NATO plánuje jaderný útok na Rusko.

"NATO chtělo rozpoutat třetí světovou válku použitím jaderných zbraní proti Rusku," řekl Azarov. „Od prosince 2021 Rusko dostává informace o plánech NATO rozmístit na Ukrajině čtyři armádní základny.“ Jedna z těchto základen by mohla nést jaderné hlavice.

Podle Azarova chtělo NATO přesunout vojáky v létě. „Aby se odvrátila třetí světová válka a jaderný útok na Rusko, rozhodla se ruská vláda udělat na Ukrajině pořádek,“ píše Azarov, který byl v letech 2004, 2005 a 2010 premiérem.

Vysvětluje, že ukrajinská armáda také plánuje vojenskou operaci na Donbasu a vymýcení rusky mluvícího obyvatelstva. Útok byl naplánován společně se Spojenými státy a měl začít 25. února.

Ruský prezident Vladimir Putin podle bývalého premiéra zachránil statisíce životů v Doněcku a Luhansku. Azarov poznamenal, že se jednotkám Doněcké lidové republiky podařilo získat mapu ukazující, že probíhá rozsáhlý útok na Donbas.

Azarov opustil Ukrajinu poté, co byl 21. února 2014 odstřelován jeho vůz. V autě byla v tu dobu jeho žena. Útok přežila, ale byla těžce traumatizována.

Zdroj: uncutnews.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.