Pondělí , 27 března 2023

Jak se před spaním zrelaxovat a do hodiny usnout

Autor: Martin Kirschner.

Falun Gong meditace před spaním mi pomáhá usínat (Zdroj: https://www.facebook.com/FalunDafavSloveniji/)

Budu s vámi sdílet mou techniku, která mi pomáhá usnout. Myslím, že v dnešní době je to více než aktuální, protože lidé zažívají stresy v důsledku ztráty zaměstnání, podnikání a sociálních jistot. Díky této technice se dostanete do nulového stavu, takže usínat budete zrelaxování jak po fyzické, tak po psychické stránce.

Ještě než si tuto techniku probereme, tak byste si měli vypnout všechny mobily, notebooky a jiná zařízení, která by vás mohla vyrušovat. Je všeobecně známým pravidlem, že byste neměli usínat vedle zásuvky a už vůbec ne vedle mobilního telefonu, který na vás vyzařuje elektromagnetické vlny.

Učení Feng Shui jde ještě dál a říká, že by v ložnici, kde chodíte spát, by neměly být vůbec žádná elektrická zařízení. Ložnice by pro vás měla být oázou klidu, relaxace a následného spánku.

Ještě než začnete cvičit techniku, kterou vám popíši, tak si otevřete okno. Je totiž důležité, aby chi (energie) proudila do vašeho pokoje. Vaše tělo se pak skrze dýchaní nabije zápornými ionty, které jej pomůžou uklidnit.

Technika jak do hodiny usnout

1) Již v minulých článcích jsem psal, že jsem praktikující chi-kungové metody Falun Gong a popsal jsem i její přínosy. Pokud se však zaměříme na jednotlivá cvičení, tak konkrétně páté cvičení z této metody napomáhá uklidnit tělo. Mozek se během této meditace dostane do alfa vln, které jsou přechodem do delta vln (fáze spánku).

Cvičení se skládá z počátečních pohybů s přechodem do statických pozic, kdy unavíte tělo až po klasickou meditaci pro uklidnění. Zde můžete vidět, jak toto cvičení probíhá:

Na tomto videi je to zrychlené, abyste ve dvou minutách mohli vidět, jak pohyby vypadají. Konkrétní instruktáž naleznete v knize Falun Gong, která je zdarma ke stažení na tomto odkaze, anebo potom v tištěné verzi se dá kniha koupit v knihkupectvích. Hudba k tomuto cvičení, kterou jste slyšeli ve videi, se dá stáhnout zde.

2) Až budete mít toto cvičení docvičené, tak si lehnete na postel, kde spíte. Lehnete si na záda. Nohy dáte od sebe o kousek víc, než je šířka ramen a ruce také mírně od těla. Dlaně rukou jsou namířené vzhůru. V Józe se této pozici říká „Pozice mrtvoly“. Budete ležet naprosto uvolněně, dokud vám to bude příjemné (minimálně však 10 minut).

Jógová pozice mrtvoly, kdy si lehnete na záda. Ruce mírně vzdálíte od těla s dlaněmi vytočenými nahoru. Nohy jsou také mírně od sebe vzdáleny.

3) Následně se můžete otočit na bok, přikrýt peřinou a jít spát. Je možné, že usnete již v druhé fázi, což je také dobře, protože přesně toho jsme chtěli dosáhnout.

Závěr

U metody Falun Gong vám doporučuji se naučit všechna cvičení (1-5 cvičení), protože každé z těchto cvičení má jiný přínos pro tělo a ducha. Hlavním účelem pátého cvičení je kultivace božských sil, nicméně vedlejším účelem je také to, že vám toto cvičení pomůže usnout. Pokud jste zvyklí chodit pozdě spát, tak toto cvičení vám pomůže jít spát dříve a také dříve ráno vstávat.

Je pravděpodobné, že se vám po tomto cvičení otevře třetí oko a vy uvidíte různé obrazce v jiných dimenzích. Konkrétně v mém případě vidím obrazce podobající se mandalám, vnitřku stroje, předmětům, které fyzicky neexistují, nebo vidím skrze zeď. I to se vám může stát. Hlavně se toho nelekněte. V duchovních kruzích je to zcela přirozené.

Po celou dobu kdy cvičíte, mějte otevřené okno, ať do vaší ložnice může proudit energie a nezapomeňte vypnout všechna zařízení, která by vás mohla vyrušovat.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.