Středa , 29 března 2023

Mallorca 6 – Port de Pollenca, Port d’Alcudia, Sa Pobla

Autor: Martin Kirschner.

Když jsem ráno vstal, zabalil jsem si věci a zamířil pěšky do Port de Pollenca. Cesta z Pollency do přístavu Port de Pollenca trvala zhruba čtyřicet minut.

Port de Pollenca

Port de Pollença je malé městečko nacházející se na severu ostrova Mallorca v zátoce Badia de Pollença, asi 5 km od většího města Pollença. Město Port de Pollença je díky své poloze ideálním místem pro všechny vodní sporty. V tomto městě parkuje mnoho krásných jachet. Toto místo také inspirovalo Agathu Christie k napsání svých detektivních románů.

Fotografie: Jachty v přístavu Port de Pollenca (Martin Kirschner ©)

Předtím jsem ve vnitrozemí Mallorcy potkával především německé turisty po celé trase z Palmy de Mallorcy na severozápad. Port de Pollenca je naopak místem, které milují především Britové. Přímo za přístavem na západní straně je záliv Cala Boquér, kde většinou britští ornitologové pozorují pomocí dalekohledů ptáky. Upřímně řečeno, jsem tam neviděl téměř žádné ptáky, ale je to rozhodně hezké místo na procházku.

Foto: Pohled na Cala Boquér (Martin Kirschner ©)

Město Port de Pollenca navštěvují především mladí Britové, kteří milují bujaré večírky a párty. Ve městě je spousta hospod v britském stylu a také jedná irská hospoda.

V tomto městě jsem měl zajímavý zážitek. Viděl jsem romského kluka (možná 15 let) s rybářským prutem. Hodil rybářskou návnadu do vody a jenom co se dotkl rybářský háček vody, tak mu hned během vteřiny zabrala ryba.

Chlapec vložil rybu do kapsy a pak rychle odešel. Celá událost trvala asi pět vteřin a já jsem jen nevěřícně koukal, jak rychle zde berou ryby. V životě jsem neviděl, že by někdo chytil rybu tak rychle. Ale pochybuji, že měl povolení k rybolovu, vzhledem k tomu, jak rychle ten kluk zase zmizel.

Port d’Alcudia

Následující den jsem šel do Port d’Alcudia kolem krásného pobřeží. Nejprve jsem navštívil město Alcudia. Alcudia, katalánský známá také jako Alcúdia, je španělské město nacházející se v severní části ostrova Mallorca. V této oblasti je to nejnavštěvovanější turistické místo. Město je rozděleno na několik částí, ale nejnavštěvovanější je přístav (také Puerto de Alcudia), kde je velké množství hotelů. V Alcudii se zachovaly městské hradby a domy z 13. století.

Zůstal jsem zde krátkou dobu a poté jsem šel do přístavu Port d’Alcudia. Toto přístavní město je mnohem větší než samotná Alcudia. Konají se zde různé akce a koncerty. Měl jsem to štěstí, že zrovna jeden z těchto koncertů probíhal.

Stejně jako u Port de Pollenca je město navštěvováno také velkým množstvím Britů a také pravděpodobně Iry. Jak jinak vysvětlit, že jsem v Port d’Alcudia napočítal nejméně pět irských hospůdek.

Dlouhé písčité pláže se táhnou podél pobřeží s lehátky a sprchami. Je to ideální místo pro turisty, kteří se chtějí koupat v moři a pak ze sebe smýt slanou vodu z těla. Využil jsem toho a na chvíli jsem se natáhl na lehátko. Druhý den jsem se šel koupat v moři.

Foto: Není nad to se po dlouhé cestě natáhnout na lehátko a jenom tak relaxovat. (Martin Kirschner ©)

V tomto městě jsem zaznamenal největší populaci černochů. Černoši zde prodávají hodinky, sluneční brýle nebo jiné plážové doplňky turistům. Vypadaly zcela neškodně a pravděpodobně nepatřily k uprchlíkům, kteří v roce 2015 začali ve velkém migrovat do Evropy.

Zůstal jsem v tomto městě dva dny. Mezitím jsem se městem procházel, fotografoval, pil víno a relaxoval. Velmi se mi toto přístavní město líbilo. Vzhledem k velkému počtu anglicky mluvících turistů zde není žádný problém se domluvit anglicky.

Sa Pobla

Po dvou dnech jsem dorazil pěšky do města Sa Pobla na nádraží. Výlet nebyl moc šťastný, protože mě neustále míjely zástupy cyklistů, takže jsem si výlet moc neužil a těšil jsem se až dorazím do cíle.

Sa Pobla je malá obec v okrese Raiguer na Mallorce. Vede z něj železniční síť napříč Mallorcou až k hlavnímu městu Palma de Mallorca.

V tomto městě je velká muslimská komunita. Viděl jsem zde samé muslimské maminky s kočárky (někdy i kočárky dělaná pro dvojčata), takže je zřejmé, že se zde této komunitě daří dobře.

V tomto městě jsem dlouho nebyl. Hledal jsem informace, abych zjistil, jak se můžu železnicí dostat do Palma de Mallorcy. Železniční způsob dopravy je obecně nejlevnějším dopravním prostředkem na Mallorce. Jízdenka ze Sa Pobla do Palma de Mallorca mě stála jen 5 EUR, což je velmi levné v porovnání s ostatními cenami na Mallorce.

V následujícím článku se dozvíte více informací o hlavním městě Palma de Mallorca a popíšeme si detailně jeho největší turistické atrakce.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.