Středa , 29 března 2023

Martin Kirschner: Jak mi eBay pomohlo vybudovat si finanční nezávislost

Martin Kirschner.

eBay mi pomohlo vybudoval finanční nezávislost, díky které jsem mohl spojit podnikání s cestováním.

V současné době spousta lidí přichází o práci. Podnikatelé bankrotují a páchají sebevraždy. Pokud však existuje naděje na lepší život, tak by jí měl člověk využít. Jedna z těchto příležitosti je prodávat fyzické zboží na mezinárodních trzích.

Rád něco lidem vysvětluji na příbězích. Příběhy jsou totiž důkazem toho, že daná věc funguje. Já osobně jsem začal na eBay prodávat formou online dropshippingu. Jednoduše jsem si půjčil fotografie a texty produktů z Aliexpressu a tyto produkty jsem zalistoval na eBay, kde jsem je prodával za vyšší cenu. Rozdíl po odečtení nákladů byl můj zisk. Ačkoliv se to může lidem zdát až příliš jednoduché, aby to byla pravda, tak i přesto to fungovalo a slušně jsem se tím živil.

Následně jsem uzavřel spolupráci s českým výrobcem čajů u kterého jsem nakupoval čaje za velkoobchodní cenu. Díky tomu jsem se dostal k inventáři zboží za několik miliónů korun, aniž bych jej skutečně vlastnil. Když přišla objednávka z eBay, tak jsem jednoduše toto zboží šel nakoupit k výrobci a ihned zaslal zákazníkovi. Opět jednoduché. Že? Kdo vás to však naučí ve škole, že můžete začít podnikat bez miliónů na bankovním účtu? Ve škole se takové informace nedozvíte.

Jenom aby jste si udělali představu o výši marže, tak třeba bylinku Komonice nať 50g jsem nakoupil za 25 Kč a prodal na eBay za 500 Kč. Ano. Čtete správně. PRODÁNO ZA 500 KČ. Mými zákazníky byli šejkové ze Saudské Arábie a ze Spojených Arabských Emirátů. Ten důvod proč byli tito zákazníci ochotni zaplatit takovou cenu za obyčejnou bylinku byl ten, že si to jednoduše mohli dovolit a protože v poušti bylinky nerostou a v těchto zemích není toto zboží k dostání. A takhle by jsem mohl vyprávět o dalších desítkách produktů, které se dají královsky zpeněžit, když prodáváte do celého světa.

Když jsem si pak díky eBay začal žít nad poměry, tak jsem často cestoval. Snažil jsem se spojit příjemné s užitečným. Vzpomínám si, jak mi vyprávěl můj táta, jak se svými kámoši jezdili v devadesátých letech do Turecka nakupovat zboží, aby jej pak na burzách prodali. Tenkrát v devadesátých letech, když jste uvedli na trh jakékoliv zboží, tak se po něm jenom zaprášilo. V dnešní době, kdy skrze eBay můžete zasáhnout 8 miliardový trh lidí, se po vašem zboží také jenom zapráší.

Inspirovalo mě to a proto jsem se rozhodl vycestovat do Turecka, kde jsem nakupoval nové zboží (oblečení, čaje, hodinky, šperky, zlato atd.), které jsem pak prodával na eBay.

Fotografie z mé dovolené v Turecku.

No a takhle se mi cestovaní po Evropě zaplatilo vlastně samo, protože zboží, které jsem na dovolené nakoupil a následně prodal, mi zaplatilo celou dovolenou.  Díky eBay jsem si vybudoval finanční nezávislost a věnoval se svému koníčku cestování. V dnešní době je však situace jiná a lidé cestovat nemůžou. Nicméně tento můj příběh je důkazem toho, že díky podníkaní na eBay vyděláte dostatek peněz na to, aby jste sebe a svou rodinu finančně zabezpečili a ještě si žili nadstandartně.

Pokud vás zajímá, jak i vy můžete začít podnikat na eBay téměř s žádnými náklady a vybudovat si svou finanční nezávislost, tak se podívejte na mou knihu Podníkáme na eBay.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.