Sobota , 10 června 2023

Německo zakáže prodej dřeva veřejnosti jako součást iniciativy WEF „Zachraňme Planetu“

Německo oficiálně zakáže prodej dřeva běžným občanům v rámci své radikální iniciativy WEF za „záchranu planety“.

Zákaz dřeva přichází jako součást plánu vedeného WEF zbavit občany volby, pohodlí a mobility a shoduje se s německým plánem na úplné vyřazení ropných a plynárenských systémů v příštím roce.

Jak ceny plynu prudce rostly, mnoho německých domácností se v poslední době rozhodlo pro vytápění dřevem pomocí palivového dřeva nebo pelet. Tento týden, jako devastační ránu pro občany vláda oznámila, že dřevo bude v příštím roce zakázáno spolu s prodejem plynu a ropy.

Podle zprávy Blackout News „Od roku 2024 již nebude povoleno vytápět nové budovy dřevem. Pokud bude nutné dovybavit nebo vyměnit stávající systém, musíte nainstalovat také akumulační vyrovnávací zásobník, jemné prachové filtry a alternativní zdroj tepla, jako je solární termální systém nebo fotovoltaika. To je stanoveno v návrhu federální vlády pro novou verzi zákona o energetice budov. Bude jen pár výjimek."

Notrickszone.com uvádí: A jak se očekávalo, kritika se okamžitě objevila, například od opozičních stran a skupin, jako je Německá asociace vlastníků lesů, AGDW. Vládní úřady však tvrdí, že tento krok je nezbytný, protože říkají, že více než 20 procent všech emisí jemného prachu je způsobeno spalováním dřeva, což je zhruba stejné množství emisí jako ze silniční dopravy. Jemný prach se náhle znovu prezentuje jako hlavní zdravotní problém.

Navrhovaná myšlenka zakázat kamna na dřevo však narazila na odpor dokonce i zevnitř samotné vlády. Například "Poslanecký klub SPD již oznámil, že chce zabránit prosazení zákona, který by zákazoval vytápění dřevem a peletami v novostavbách."

Vedou se debaty, zda je vytápění dřevem vůbec „šetrné ke klimatu“. Spolkové ministerstvo životního prostředí uvádí, že vytápění dřevem není klimaticky neutrální. Stromy jsou zásobníky uhlíku, které ukládají CO2. Masové kácení lesů nejen ničí biotop, ale vede také k předčasnému uvolňování CO2 do atmosféry.

Němečtí Zelení jsou proti dřevu jako topivu, ale podporují používání dřeva jako stavebního materiálu.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: thepeoplevoice.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.