Sobota , 10 června 2023

Papež František prohlásil, že dětští sexuální násilníci jsou „Božím vyvoleným lidem“

Papež František prohlásil, že dětští sexuální násilníci jsou ‚Božím vyvoleným lidem‘, a vyzval křesťany, aby se k pedofilům chovali s ‚láskou a respektem‘, který si zaslouží.

Ano, opravdu.

Papež učinil své výstřední prohlášení minulý měsíc během soukromého setkání se skupinou jezuitských kněží v Maďarsku a v úterý jej zveřejnil italský jezuitský časopis La Civilta Cattolica.

„Jak přistupujeme, jak mluvíme se zneuživajícími, ke kterým cítíme odpor? Ano, i oni jsou dětmi Božími. Ale jak je můžeš milovat?", řekl František svým kněžským kolegům.

Nypost.com píše: 86letý vůdce římskokatolické církve odpovídal na otázku maďarského jezuity, který se ptal: „Evangelium nás žádá, abychom milovali, ale jak můžeme stejně milovat lidi, kteří zažili zneužívání a ty, kteří je zneužili?"

Papež uznal, že odpověď na tuto „mocnou otázku“ nebyla „vůbec jednoduchá“.

František vysvětlil, že sexuální predátor by měl být odsouzen, „ale jako bratr“ si stále zaslouží lásku a péči.

"Existuje logika, forma lásky k nepříteli, která je také vyjádřena tímto způsobem," dodal. „Ale není snadné to pochopit a žít. Násilník je chápan jako nepřítel."

Zatímco papež hovořil o sexuálním zneužívání, kritici poukazují na ohromující skandál, který otřásl katolickou církví, zahrnující generace pedofilních kněží zneužívajících statisíce dětí po celém světě.

Ještě minulý měsíc zpráva státu Maryland odhalila, že více než 150 katolických kněží z arcidiecéze v Baltimoru v průběhu 80 let sexuálně zneužilo asi 600 dětí, většinou beztrestně.

„Když slyšíte, co zneužívání zanechává v srdcích týraných lidí, velmi to s vámi pohne“ řekl František svým kolegům jezuitům během setkání 29. dubna v Budapešti v Maďarsku. „I mluvit s násilníkem vyvolává odpor; není to lehké."

"Ale jsou to také Boží děti," poznamenal s odkazem na sexuální predátory. „Zaslouží si trest, ale zaslouží si také pastorační péči. Jak to zajistíme? Ne, není to snadné."

Během 10 let na trůnu svatého Petra ve Vatikánu vytvořil František komisi pro prevenci obtěžování dětí a zpřísnil církevní zákony týkající se sexuálního zneužívání kněžími.

Ale papežovo úsilí o nápravu krize bylo brzděno záplavou rezignací z  vysoce postavených míst z jeho Papežské komise pro ochranu nezletilých.

Minulý týden František naléhal na zbývající členy poroty, aby usilovali o „duchovnost nápravu“ těch, kteří přežili sexuální zneužívání.

Podívejte:

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: thepeoplevoice.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Sean Adl-Tabatabai