Středa , 31 května 2023

Přínosy cestování pro člověka

Autor: Martin Kirschner.

V tomto článku vám řeknu, proč je cestování přínosem pro člověka. Budete vědět, proč cestuji já a co mi cestování dává. Možná po přečtení tohoto článku se necháte inspirovat a začnete také více cestovat.

Cestování je pro člověka přínosem v mnoha směrech (Public Domain)
Cestování je pro člověka přínosem v mnoha směrech (Public Domain)

Objevování různých kultur

Když cestuji, tak si rozšiřuji své obzory. Znám mentalitu lidí žijících v zahraničí, jejich zvyky, kulturu, umění a životní styl. Proto mohu objektivně porovnat život v mé zemi se zemí v zahraničí. Zjistil jsem, že v některých zemích mají lepší život než u nás v Česku, ale v některých zemích jsou podmínky pro život horší.

Například v Jižním Tyrolsku jsou lidé velmi milí a pohostinní. V této zemi je méně kriminality a lidé mají blíž jeden k druhému.

Na Mallorce (Španělsko) je to velmi podobné, avšak v této zemi je problém, že státní zaměstnanci pracují od 9 do 13 hodin, pak si dají maňánu a pokračují v práci od 16:00 do 20:00 hodin. Pošta má otevřeno pouze od 9 do 11 hodin. To je pro nás čechy něco nepředstavitlného, neboť v České republice máme otevřeny všechny pošty a úřady zhruba od 8:00 do 17:00 hodin. Rovněž na Mallorce není možné pít vodu z vodovodu, protože není pití. U nás to možné je.

Právě díky cestování můžu srovnat tyto rozdíly, sdílet s lidmi své zkušenosti a uvědomit si, co se v naší zemi můžeme zlepšit anebo naopak, za co můžeme být vděčni.

Najdete řešení svých problémů

Když cestujete, problémy které máte, nezmizí, ale objevíte nová řešení. Nejde o to, že chcete vyřešit vaše problémy, ale když cestujete a máte prázdnou hlavu, tak řešení se objeví a vy si říkáte, jak je možné, že jste na řešení daného problému nepřišli dříve. Když neustále pracujete, nemůžete snadno vyřešit vaše problémy, protože nemáte čas ani prostor se podívat na vaše problémy s odstupem. Cestování vám umožňuje přijít s mnoha řešeními, i když je nehledáte.

Příchází nové nápady

Pokud mate podnikatelského ducha, tak v zahraničí můžete přijít k novým nápadům. Cestováním získáte spoustu času na přemýšlení a to je důvod, proč u většiny lidí dochází k tomu, že dostanou podnikatelský nápad.

Víte třeba o tom, že energetický nápoj Red Bull byl založen rakušanem Dietrichem Mateschizim? Tento muž přišel s nápadem energetického nápoje Redbul, když cestoval v Thajsku. Dietrich Mateschiz se setkal s thajským mužem jménem Yoovidhya. Spolu vytvořili upravenou verzi tradičního thajského nápoje, která dobyla svět a kterou nazvali Red Bull.

Nebo je tu známý příběh ženy jmenem Petra, která byla životem frustrovaná. Petra proto odcestovala do Thajska, kde objevila svůj smysl života. V Thajsku se naučila Jogu a poté se vrátila zpátky domů do Česka kde Jogu učila.

Všechny tyto příběhy dokazují, že když cestujete, tak nápady a inspirace přicházejí sami. Nemusí jít nutně o podnikatelské nápady, ale můžete získat nové nápady týkající se třeba získání jiného zaměstnání, nápady jak utužit vztahy, jaký nový životní styl si zvolit nebo vás můžou napadnou myšlenky o přestěhování se do zahraničí.

Jste duševní a fyzicky silnější

Když cestujete pěšky v dešti, chladu, nebo horku tak je jasné, že získáte fyzickou sílu a odolnost. Vaše tělo je zesíleno a můžete i zhubnout.

Nicméně podle mě největším přínosem cestování je, že získáte duševní odolnost. Najednou si uvědomíte, že můžete přežít v extrémních podmínkách s minimem věcí. Stáváte se méně materiální a začnete si uvědomovat, co je skutečně nejdůležitější v životě.

Paradoxně, čím méně máte věcí a čím méně se stáváte materiálně založení, tím pravděpodobnější je, že začnete dělat věci, které vás baví (dávají vám smysl života) a díky tomu na nich budete vydělávat peníze.

Na závěr

Z výše uvedených věcí je zřejmé, že cestování má mnoho výhod a není to určitě ztráta času. Cestování přispívá k osobnímu rozvoji a rozšiřování možností ve vašem životě.

Určitě existuje více důvodů proč cestovat. Pokud znáte nějaké další důvody k cestování, můžete je přidat do komentáře.

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.