Sobota , 1 dubna 2023

Tři jednoduché drinky na osvěžení

autor: Martin Kirschner.


Je léto a většina z nás se snaží schladit různými způsoby. Někdo zajde k vodě, jiný si dá doma ledovou sprchu, další se snaží zdržovat na chladných místech a ve stínu. Ať je to jak chce, vždy by jste měly při vysokých teplotách dodržovat zvýšený pitný režim. Představuji vám tři nejoblíbenější a zároveň jednoduché drinky, které vás zaručeně osvěží.

Tři jednoduché drinky na osvěžení (Public Domain)
Tři jednoduché drinky na osvěžení (Public Domain)

Mojito

Jedná se tradiční kubánský drink, který je zároveň jeden z nejoblíbenějších drinků v České republice. Většinou se v barech podává ve verzi s alkoholem, ale na osvěžení si můžete dát i nealkoholickou verzi tohoto drinku.

Ingredience:

3 limetky

3 snítky máty

3 lžíce třtinového cukru

1,5 litrů studené sody

Limetku rozčtvrtíme, mátu rozkrájíme a hodíme do jeden a půl litrové sklenice. Přidáme třtinový cukr, led a zalijeme sodou. Pro verzi s alkoholem přidáme ještě bílí rum.

Citronáda

Ingredience:

6 citrónu

3 lžíce medu

1,5 litru studené vody

Citróny oloupejte, ale nechte na nich bílou slupku, aby nápoj nezhořkl. Spolu s medem je hoďte do mixéru a rozmixujte. Rozmixovaný obsah přidejte do sklenice. Přidejte studenou vodu a led. Nápoj je hotový

Domácí Ice Tea

Ingredience:

2 sáčky zeleného čaje (případně 2 lžíce sypaného)

3 lžíce třtinového cukru

3 citróny

1,5 litrů vody

Do vroucí vody vložime 2 sáčky zeleného čaje. Necháme vyluhovat, přidáme třtinový cukr a vymáčkneme dva citróny. Všechno promicháme. Horký čaj vložíme do ledničky a necháme schladit. Studený čaj vytáhneme z ledničky, přidáme do něj kostky ledu a jeden nakrájený citrón pro lepší aroma a  na okrasu.

 

Přeji příjemné osvěžení.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.