Pondělí , 27 března 2023

Velcí investoři skupují drahé kovy, které mizí z trhu

Martin Kirschner.

Z drahých kovů se teď především zlato stalo nejžádanějším artiklem. Roste poptávka i po stříbru. (Public Domain)

Velcí investoři zřejmě vědí něco, co obyčejní lidé ne. Jak jinak si vysvětlit to, že opouštějí potápějící se finanční systém a přesouvají své peníze do zlata a stříbra? Podle mnohých analytiků můžeme očekávat největší recesi v dějinách lidstva.

Centrální banky po celém světě nestačí tisknout nové peníze, aby udrželi finanční systém při životě. V podstatě si tím pouze kupují čas, protože celosvětovému krachu tím nezabrání. Státy jsou nejvíc zadlužené v historii lidstva a nikdy nebudou schopné své závazky splatit, jelikož díky úrokům je dluhů několikanásobně více, než peněz v oběhu.

Hlavní český ekonom Lukáš Kovanda se vyjádřil o přicházející ekonomické krizi:

„Ekonomická krize vyvolaná koronavirem je jako černá labuť, na kterou se nejde připravit. Důsledky budou ještě závažnější než u krize před 12 lety.“

Dále také říká, že v recesi se ocitne celá Evropská Unie a ekonomická čísla jsou mnohem horší, než očekávali:

„Troufám si tvrdit, že v České republice pravděpodobnost recese takřka hraničí s jistotou. Chodí nám ještě horší než očekávaná čísla z Německa, takže se zdá, že v pásmu recese bude celá Evropská unie,“

Proč velcí investoři skupují zlato a stříbro

Vědí totiž moc dobře, že když přichází velká ekonomická krize, tak peníze vlivem inflace ztrácejí na hodnotě. Zlato a stříbro je kotva, která jim bohatství zamrazí a nemůže se tak stát, že by vlivem hyperinflace přišli o veškerou hodnotu bohatství uloženého v penězích.

Nejspíš si pamatujete na krizi v roce 2008, kdy Státy přebíraly na sebe dluhy bank a jiných firem. V dnešní době je situace mnohem horší, protože Státy jsou již tak zadlužené, že nemůžou na sebe vzít další dluhy, protože to by byla okamžitá sebevražda.

Je velmi pravděpodobné, že banky budou tuto situaci nyní řešit negativním úrokem na účtech lidí. Jednoduše vám vezmou nějaké procento peněz z vašeho účtu každý měsíc, nebo zavedou vysoké poplatky za finanční transakce. Vše tomu nasvědčuje, protože podle Roberta F. Kennedyho Jr. nás chtějí zbavit hotovosti:

„Jakmile naši měnu zdigitalizují a zbaví se hotovostní ekonomiky, budou mít nad námi absolutní kontrolu, protože budou moct danit každou transakci, banky budou moct vydělávat na každé transakci, nehledě na to, jak malá, nebo velká bude.“

Rekordní poptávka po zlatu

Mark O’Byrne je zakladatel irské společnosti GoldCore, která je jedním z největších prodejců drahých kovů na světě. O současné situaci říká:

„Lidé chtějí nakupovat, nikoli prodávat zlato. Máme seznam kupců a oslovujeme e-mailem naše klienty, abychom zjistili, kdo si přeje prodat své zlato. V současnosti připadá jeden nebo dva prodejci na každých 99 zájemců o nákup.“ 

Jak nakupovat drahé kovy

Dlouhou dobu byla investory podceňovaná investice do stříbra. Jak ale ukazuje dnešní doba, tak v současné době se začínají ve velkém skupovat také stříbrné mince, které jsou alternativou zlata, pro méně majetné lidi.

„Na stříbro se doteď nahlíželo hlavně jako na průmyslový kov, což se teď mění a stříbro opět nabírá na důležitosti jako ochranná investice a monetární podkladové aktivum.“ říká Ing. Rastislav Trecák z portálu kurzy.cz

I přestože se začínají omezovat zásoby drahých kovů a především zlata, tak i v dnešní době se dá zlato a stříbro sehnat za dobrou cenu. Klíčové je najít takového prodejce, který vám prodává zlato a stříbro za tržní cenu, a s minimálním prémiem (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou).

Podle investujeme.cz a také Lidových novin je prodejce s nejnižším prémiem Auportal. Společnost AuPortal, patří mezi přední obchodníky s investičními kovy v ČR a na Slovensku. Mají také kamenné prodejny v Praze a Brně. Na tomto portále se dají online zakoupit zlaté mince, investiční zlaté slitky, investiční zlato, stříbrné mince, investiční stříbro a investiční stříbrné slitky za cenu, která je jen o pár procent vyšší, než je středová cena na světových trzích.

Na tomto portálu se mi moc líbí nabídka sběratelských mincí z Australie (motivy lodí a zvířat) a Jižní Afriky (africká zvířata). Můžete tam, ale najít také modernější motivy sběratelských mincí, jako je stříbrná a zlatá mince s obrázkem kosmonauta, Jamese Bonda 007, různých super hrdinů, nebo Simpsonovi, což by mohl být krásný investiční dárek pro vaše děti. 

Závěr

Neberte tento článek jako investiční doporučení. Nicméně když vezmeme v úvahu to, že se na nás s velkou pravděpodobností chystá zrušení hotovosti, ekonomická krize a s ní spojená hyperinflace, tak stojí za to si položit otázku, zda budete čekat na to, až tohle všechno přijde, anebo si zajistíte bohatství drahými kovy, které můžete za pár let zase prodat.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.