Neděle , 26 března 2023

15 věcí, kterých byste se měli vzdát, abyste byli šťastní

Držíme se tolika věcí, které nám způsobují velkou bolest, stres a utrpení – a místo toho, abychom je všechny nechali jít, místo abychom si dovolili být bez stresu a šťastní – na nich lpíme. Už nikdy více.

Držíme se tolika věcí, které nám způsobují velkou bolest, stres a utrpení – a místo toho, abychom je všechny nechali jít, místo abychom si dovolili být bez stresu a šťastní – na nich lpíme. Už nikdy více.

Ode dneška se vzdáme všech těch věcí, které nám již neslouží, a přijmeme změnu. Jste připraveni? Začináme.

1. Vzdejte se své potřeby mít vždy pravdu

Je mnoho z nás, kteří nesnesou myšlenku, že se mýlíme – chceme mít vždy pravdu – i když riskujeme, že ukončíme skvělé vztahy nebo způsobíme spoustu stresu a bolesti, nám i ostatním.

Prostě to nestojí za to.

Kdykoli pocítíte „naléhavou“ potřebu skočit do boje o to, kdo má pravdu a kdo se mýlí, položte si tuto otázku:

"Měl bych raději pravdu, nebo bych byl raději laskavý?" ~ Wayne Dyer

Jaký to bude rozdíl? Je moje ego opravdu tak velké?

2. Vzdejte se své potřeby kontroly

Buďte ochotni vzdát se své potřeby mít vždy pod kontrolou vše, co se vám a kolem vás děje – situace, události, lidé atd. Ať už to jsou blízcí, spolupracovníci nebo jen cizí lidé, které potkáte na ulici – prostě jim dovolte být.

Dovolte všemu a všem, aby byli takoví, jací jsou, a uvidíte, jak lépe se díky tomu budete cítit.

"Tím, že to necháš plynout, se všechno spraví." Svět vyhrávají ti, kteří ho nechají jít. Ale když to zkoušíš a zkoušíš. Nad světem nezvítězíš." ~ Lao Tzu

3. Vzdejte se obviňování

Vzdejte se své potřeby obviňovat druhé za to, co máte nebo nemáte, za to, co cítíte nebo necítíte. Přestaňte se vzdávat svých schopností a začněte přebírat zodpovědnost za svůj život.

4. Vzdejte se své sebezničující sebemluvy

Ach jo. Kolik lidí si ubližuje kvůli svému negativnímu, znečištěnému a opakujícímu se poraženeckému myšlení? Nevěřte všemu, co vám vaše mysl říká – zvláště pokud je to negativní a sebezničující. Jste lepší než si myslíte.

„Mysl je skvělý nástroj, pokud je používána správně. Při nesprávném použití se však stává velmi destruktivní.“ ~ Eckhart Tolle

5. Vzdejte se svých omezujících přesvědčení

Vzdejte se svých omezujících přesvědčení o tom, co můžete nebo nemůžete dělat, o tom, co je možné nebo nemožné. Od této chvíle už nedovolte, aby vás vaše omezující přesvědčení držela na nesprávném místě. Roztáhni křídla a leť!

6. Zanechte stížností

Vzdejte se své neustálé potřeby stěžovat si na mnoho, mnoho, mnoho věcí – lidi, situací, událostí, které vás činí nešťastnými, smutnými a depresivními. Nikdo vás nemůže učinit nešťastnými, žádná situace vás nemůže učinit smutnými nebo nešťastnými, pokud to nedovolíte.

Není to situace, která ve vás vyvolává tyto pocity, ale to, jak se na ni rozhodnete dívat. Nikdy nepodceňujte sílu pozitivního myšlení.

7. Vzdejte se luxusu kritiky

Vzdejte se své potřeby kritizovat věci, události nebo lidi, kteří jsou jiní než vy. Každý jsme jiný, přesto jsme všichni stejní.

Všichni chceme být šťastní, všichni chceme milovat a být milováni a všichni chceme být pochopeni. Všichni něco chceme a všichni si něco přejeme.

8. Vzdejte se své potřeby udělat dojem na ostatní

Přestaňte se tolik snažit být něčím, čím nejste jen proto, aby vás ostatní měli rádi. Takto to nefunguje. Ve chvíli, kdy se přestanete tolik snažit být něčím, čím nejste, ve chvíli, kdy sundáte všechny své masky, ve chvíli, kdy přijmete a obejmete své skutečné já, zjistíte, že přitahujete vámi podobné lidi, bez námahy.

9. Vzdejte se svého odporu ke změně

Změna je dobrá. Změna vám pomůže posunout se z bodu A do bodu B. Změna vám pomůže zlepšit váš život a také životy lidí kolem vás. Následujte svou blaženost, přijměte změnu – nebraňte se jí.

"Následuj svou blaženost a vesmír ti otevře dveře tam, kde byly jen zdi." ~ Joseph Campbell

10. Vzdejte se nálepkovaní

Přestaňte označovat ty věci, lidi nebo události, kterým nerozumíte, jako divné nebo jiné a zkuste postupně otevřít svou mysl. Mysl funguje, jen když je otevřená.

"Nejvyšší formou nevědomosti je, když odmítáte něco, o čem nic nevíte." ~ Wayne Dyer

11. Vzdejte se svých strachů

Strach je jen iluze, neexistuje – vytvořili jste ho. Vše je jen ve vaší mysli. Opravte vnitřek a vnějšek zapadne na své místo.

"Jediné, čeho se musíme bát, je strach samotný." Franklin D. Roosevelt

12. Vzdejte se svých výmluv

Zabalte jim sakypaky a řekněte jim, že jsou propuštěny. Už je nepotřebujete. Mnohokrát se omezujeme kvůli mnoha výmluvám, které používáme. Místo toho, abychom rostli a pracovali na zlepšování sebe a svých životů, uvízneme, lžeme sami sobě a používáme nejrůznější výmluvy – výmluvy, které v 99,9 % případů ani nejsou skutečné.

13. Vzdej se minulosti

Já vím, já vím. Je to těžké.

Zvláště když minulost vypadá mnohem lépe než přítomnost a budoucnost vypadá tak děsivě, ale musíte vzít v úvahu skutečnost, že přítomný okamžik je vše, co máte a vše, co kdy budete mít.

Minulost, po které nyní toužíte – minulost, o které nyní sníte – jste ignorovali, když byla přítomná.

Přestaňte si dělat iluze. Buďte přítomni ve všem, co děláte, a užívejte si života. Koneckonců, život je cesta, ne cíl. Mějte jasnou vizi do budoucna, připravte se, ale buďte vždy naladěni na přítomnost.

14. Vzdejte se připoutání

Mnoho lidí si plete připoutanost s láskou, ale láska a připoutanost spolu nemají nic společného. Připoutanost pochází z území strachu, zatímco láska... no, skutečná láska je čistá, laskavá a méně sobecká. Kde je láska, nemůže být strach. Kvůli tomu nemůže připoutanost a láska koexistovat.

Ve chvíli, kdy se odpoutáte od všech věcí, stanete se tak mírumilovnými, tak tolerantními, tak laskavými a tak vyrovnanými. Dostanete se na místo, kde budete schopni všemu porozumět, aniž byste se o to snažili. Stav mimo slova.

„Láska umožňuje tvému ​​milovanému svobodu být, před upřednostněním sebe. Připoutanost vyžaduje soulad s vašimi potřebami a přáními. Láska neklade žádné požadavky. Připoutanost vyjadřuje ohromující požadavek – „Ať se cítím celistvý“. Láska přesahuje hranice dvou lidí. Připoutanost se snaží vyloučit všechno kromě dvou lidí.“ ~ Deepak Chopra

15. Vzdejte se žít svůj život založený na očekáváních ostatních lidí

Příliš mnoho lidí žije život, který není jejich. Žijí své životy podle toho, co si ostatní myslí, že je pro ně nejlepší, žijí své životy podle toho, co si jejich rodiče myslí, že je pro ně nejlepší, podle toho, co si jejich přátelé, jejich nepřátelé a jejich učitelé, nebo jejich vláda a média myslí, že je pro ně nejlepší .

Ignorují svůj vnitřní hlas, to vnitřní volání. Jsou tak zaneprázdněni tím, aby se všem zalíbili, aby naplnili očekávání ostatních lidí, že ztrácejí kontrolu nad svými životy. Zapomínají na to, co je dělá šťastnými, co chtějí, co potřebují… a nakonec zapomenou sami na sebe.

Máte jeden život – ten co teď žijete – musíte ho skutečně žít, vlastnit ho a hlavně se nenechat odvádět názory jiných lidí z vaší cesty.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: purposefairy.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Jeden komentář

  1. Vzdejte se sebe! Svych nazoru, sveho vzdelani, vseho, co Vas do teto chvile definovalo!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.