Středa , 31 května 2023

Protest proti testování zvířat před výzkumnou laboratoří v Konárovicích u Kolína

Den po pátečním protestu, který se konal v červenci před výzkumnou laboratoří v Konárovicích u Kolína, kde se provádějí experimenty na zvířatech, se objevily záběry, které byly zveřejněny na YouTube:

Na videu, které pochází ze zmíněné laboratoře můžeme vidět psy plemene beagle a makaky, kteří jsou zde chováni za účelem pokusů a prodeje.

Zvířata jsou evidentně vystresovaná a z jejich tváře a naléhání lze vyčíst, že by najraději utekly z klecí. Psy jsou v některých klecích namačkání doslovně jako sardinky a zcela jistě trpí.

Pokusy na zvířatech jsou neetické a nehumánní. Často se na těchto zvířatech provádějí experimenty na nové léky a vakcíny po kterých zvířata umírají v těžkých bolestech.

Podobné experimenty dělal i Antony Fauci na zvířatech, převážně psech, kde je výzkumníci nechali zaživa sežrat mouchami a vyřízli jim hlasivky, aby jejich výzkum nebyl přerušován štěněcím nářkem.

Co na to říkají lidé

Spousta lidí vyjádřila na Facebooku lítost nad zvířaty a pohoršení nad experimenty, které jsou na zvířatech prováděny.

Pan Václav na Facebooku komentoval tyto experimenty na zvířatech:

"Mučení pro "vyšší dobro" Fujtajxl. Vrazi v bílých pláštích. Mengeleho pokračovatelé. Zastavme to!"

Další komentář také na Facebooku od paní Jany: „Normální horor 😪😪😪😪😪😪“

Paní Karolína takovéto zacházení se zvířaty okomentovala: „Chudáčci! Strašné! Chci je odtamtud dostat pryč!😭😭😭😭😭💔💔💔💔💔“

Další negativní recenze a opovržení na adresu této laboratoře naleznete v google recenzích.

Meditox

Laboratoř provozuje firma Meditox s.r.o.

Na svých stránkách píšou:

"MediTox s.r.o. je soukromá, nezávislá, smluvní výzkumná organizace zabývající se preklinickým vývojem a výzkumem a poskytující komplexní toxikologický servis v oblasti humánních a veterinárních léčiv, biopreparátů a chemických a agrochemických látek a přípravků.

Vlastní i smluvní výzkumná činnost je prováděna s důrazem na vysoký odborný standard, kvalitu, přísně individuální řešení, flexibilitu a cenovou konkurence schopnost.

Tým odborníků MediTox s.r.o. je schopen řídit, provádět a hodnotit řadu experimentů podle mezinárodně platných norem a předpisů (OECD, EU, US FDA, US EPA a další) ve shodě s požadavky SLP (OECD, US FDA)."

Uvádějí také, že na zvířatech jsou prováděny například experimenty genové terapie, testování vakcín a toxikologické hodnocení:

„Preklinický výzkum a vývoj v oblasti očních chorob, kontaktní dermatitidy, osteoartritidy, preklinického vývoje vakcín a genových terapií, chronické kolitidy, neaklkoholické steatohepatitidy, a dalších

Odborná experimentální činnost v oblasti preklinického a toxikologického hodnocení humánních a veterinárních léčiv, biopreparátů, zdravotnických prostředků, potravních doplňků a doplňků krmiv (EMA/ICH/VICH/FDA/ISO), chemických látek a přípravků (ECHA)“

Zeptal jsem se společnosti Meditox zda u ní dochází k týrání zvířat. Společnost do vydání článku na moji otázku neodpověděla.

Na stejnou věc jsem se zeptal české odnože hnutí Animal Save Movement, která sdílela video s uvězněnými psy. Koordinatorka této organizace, paní Katrin Vorreiterová odpověděla:

„Jsou tam chovná zařízení, zvířata se prodávají i do ciziny, takže se s nimi obchoduje. Je to byznys. Na celém světě se dělají nejrůznější a kruté pokusy.“ S poukazem na stránky meditox.eu

„Na YouTube najdete videa a fotky s hrůzostrašnými pokusy, co se dělají právě s opicemi (makaky), různými dalšími druhy zvířat a také s bígly. V Česku se ve společnosti Bioveta usmrcovali psi vykrvováním v souvislosti s výrobou přípravku Polyglob."

Hnutí Animal Save Movement Česká republika říká:

„Usilujeme o pokojné svědectví toho, co se děje na jatkách, abychom zvýšili povědomí o každodenním utrpení zvířat, jejichž osudy jsou často očím veřejnosti skryty. Informujeme o živočišném průmyslu a jeho vlivu na klima, životní prostředí a lidi. Kromě toho se snažíme šířit osvětu o tom, že v dnešní době máme tak obrovský výběr, takže se můžeme stravovat tak, že si můžeme užívat našich oblíbených jídel a chutí, a nemusí kvůli tomu být využíván ani zabit jediný tvor.“

Video z červencového protestu zaměřeného proti pokusům a prodeji zvířat můžete shlédnou zde:

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.