Pondělí , 27 března 2023

Krach banky Silicon Valley Bank: Od krachu k CBDC

Krach banky Silicon Valley Bank, ekonomická krize a nástup k CBDC

Ekonomové  vyzívají vládu USA, aby zachránila Silicon Valley Bank (SVB) dříve, než bude pozdě a vznikne celosvětová finanční krize. Další varují, že krach banky SVB je plánovaný a má sloužit jako záminka k nastolení CBDC. Kromě toho zkrachovaly další velké banky.

Krach banky

Americký burzovní makléř a ekonom Peter Schiff v pátek řekl, že americký bankovní systém bude mít v budoucnu další potíže. On a několik spekulantů věří, že tyto finanční instituce drží hory dlouhodobých poukázek. Vyzývá k záchraně SVB, protože v opačném případě pozorovatelé trhu předpovídají větší finanční kolaps v USA.

"Americký bankovní systém je na pokraji mnohem většího kolapsu než v roce 2008. Banky vlastní dlouhodobé cenné papíry za extrémně nízké úrokové sazby," řekl Schiff.

Řekl, že tyto cenné papíry nemohou konkurovat krátkodobým státním dluhopisům. Hromadné výběry od vkladatelů usilujících o vyšší výnosy povedou k vlně bankrotů.

Soona Amhaz, zakladatelka a řídící partnerka společnosti Volt Capital, řekla: „Veřejným tajemstvím je, že technicky většina amerických bank je právě teď v bankrotu, protože všechny sedí na dlouhodobých státních dluhopisech, které jsou pod vodou v prostředí 4% úrokové sazby. “

Česká ekonomka a investorka Markéta Šichtářová, říká: „Banka (SVB) je velká, ale ne až tak velká, aby ohrozila fungování celé ekonomiky. Je tedy otázkou zda Bidenova administrativa skutečně tuto banku bude chtít zachránit.“

SVB je 16tou nejvetší bankou na světě a její krach by se mohl šířit napříč trhem: „Pokud banka zachráněná nebude, tak potom se tento problém může začít šířit napříč trhem,“ dodala Šichtářová.

Krach banky SVB  není jediným. V minulém týdnu zkrachovaly také další velké banky, a to banka Silvergate a Signature bank. Z historie víme, že když začínají takto krachovat banky, jedna za druhou, tak je to nástup ekonomické krize.

Přechod na CBDC

Zavedení CBDC a zrušení hotovosti je dlouhodobým plánem států po celém světě.

David Icke, spisovatel a informátor řekl: „Veškeré finance budou řízeny světovou centrální bankou skrze jednotnou světovou bezhotovostní měnu. Další a další vykonstruované ekonomické problémy poskytují archontským hybridům další záminky k odstranění hotovosti.“

Infowars píše: „Owen Shroyer popsal, jak média nyní záměrně propagují kolaps Silicon Valley Bank, aby přiměla americký lid k panice v bankovnictví, což má za úkol položit finanční systém kvůli zavedení digitálních měn centrálních bank.“

Využije se tedy technika „akce-reakce-řešení“, kdy lidé budou prosit o pomoc z ekonomické bídy a vlády nabídnou řešení v podobě CBDC. Podle ekonoma Lukáše Kovandy je ve hře také nepodmíněný příjem tzv. „helikoptérové peníze“, které by měly lidi motivovat, aby snadněji přijali CBDC.

„Centrální banka tedy bude-li moci provádět to shazovaní peněz z vrtulníku, tak řekne. ‚Tak vidíte tady to máte elektronicky a už nepotřebujete tu hotovost.‘, jakmile se tak stane a CBDC peníze budou skutečně pádný argument pro vymýcení hotovosti, bude se samozřejmě říkat, že to je nehygienické používat hotovost, že to zatěžuje životní prostředí a kdo ví co všechno, takže se přejde na ty CBDC peníze a sklapne past, bych řekl. Dá se to tak označit, protože najednou vkročíme do onoho monetárního nevolnictví, kde centrální banka bude moci nejen, když se ji zamane a bude mít třeba pocit, že je třeba nastartovat spotřebu, ale také bude moci tak činit ještě daleko agresivněji a to třeba tak, že na tom vašem účtu prostě zavede úrok -20%, -30%, -40%, -50% atd. Velké zdanění úspor jemuž nebude vyhnutí.“, řekl ekonom Lukáš Kovanda.

Současná uměle vyvolaná ekonomická krize má sloužit k tomu, aby velké banky skoupili ty menší, které budou krachovat. Jedná se o šest největších bank napojených na FED.

Melisa Tate na svém Twitterovém účtu napsala: "Alex Jones říká, že SVB je začátkem globalistického plánu na kolaps menších regionálních bank, aby je mohlo pohltit 6 velkých bank napojených na Federální Rezervní Systém s konečným cílem zavést digitální měnu zvanou CBDC jako řešení krize, kterou vytvořili.  Nápady?“

Načasování

Podle Atlantic Council, 114 zemí v současnosti zkoumá CBDC a téměř čtvrtina očekává jeho spuštění během jednoho nebo dvou let.

Fáze vývoje v jednotlivých zemích, kde bude zavedeno CBDC. Podrobnosti zde.

 

Během nadcházejících měsíců SWIFT vyvine beta verzi řešení platby, které mohou centrální banky dále testovat. Druhá fáze proběhne také testováním sandboxu, ve kterém může SWIFT  komunita dále spolupracovat se zaměřením na nové případy použití, včetně vypořádaní cenných papírů (jako je směna mezi aktivy), financování obchodu a podmíněné platby.

Závěr

V současné době uměle vyvolaná ekonomická krize má sloužit jako záminka pro zavedení CBDC, které bude prezentováno jako jediné správné řešení, aby v budoucnu k dalším ekonomickým krizím nedocházelo. Samozřejmě to bude lež, protože z historie vím, že právě kvůli tomu byl založený FED a od té doby zasáhlo svět 18 ekonomických krizí.

Aby si vlády pojistili, že lidé přijmou CBDC, tak zavedou nepodmíněný příjem. Ovšem jak říká Lukáš Kovanda, tak je to "past" a kdykoliv se vládě zamane, tak naopak může zavést negativní úroky. V případě pandemie spousta lidí zjistí, že ve skutečnosti o nepodmíněný příjem nejedná.

Už i ekonomové varují, že směřujeme k "monetárnímu nevolnictví" kde už ani tři práce nebudou stačit. Nakonec nás skrze záporné úroky, daně, poplatky, pojištění, elektřinu atd. dostanou do dluhů a naplní se vize Klause Schwaba "nebudete nic vlastnit a budete šťastní".

Máme 1 - 2 roky na to, abychom se proti tomu bránili.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.