Středa , 29 března 2023

Lidé si začínají vzájemně pomáhat, protože nevěří, že jim stát pomůže.

Autor: Martin Kirschner.

Spousta lidí je už teď bez peněz a nevědí co bude dál (Public Domain)

Už teď je jasné, že koronarovirová krize bude mít na Českou Republiku velmi negativní sociální a finanční dopad pro mnoho lidí. Mnoho lidí se ocitne bez práce, peněz a v některých případech i bez střechy nad hlavou.

Česká vláda jasně uvedla, že nebude zavádět žádná mimořádná opatření související s pomoci běžným lidem. Platí tedy běžná pomoc, kdy se zaregistrujete na Úřad Práce a budete žádat o sociální dávky za stejných podmínek, jako v době, kdy žádná koronavirová krize nebyla.

To, že úřady práce nejsou moc ochotné pomáhat lidem, už ví spousta lidí, a také mnoho lidi zažilo, že když přišli na Úřad práce, tak jim úředníci řekli, že nemají na nic právo, nebo dostali dávku pár stovek měsíčně. O tomto počínaní úředníků natočil pořad 168 hodin reportáž s názvem "Nepomáhat, ušetřit na dávkách. Bývalé pracovnice popsaly praxi úřadů práce". V této reportáži bývalí zaměstnanci ÚP, ale také lidé, kteří žádali o sociální dávky, popsali jak ÚP brání lidem v tom, dosáhnout na sociální dávky. Tuto reportáž můžete shlédnout zde .

Lidé na základě těchto negativních zkušeností přestávají věřit, že jim stát skrze Úřad práce pomůže.

Nejvíc zasažené skupiny současnou krizí

Podle portálu Charita.cz zasáhne tato krize nejvíce:

  • matky samoživitelky,
  • rodiny, které se ocitly ve finanční nouzi,
  • lidi, kteří přišli o zaměstnání,
  • lidi s výpadkem okamžitého příjmu,
  • lidi s nízkými příjmy,
  • seniory a osoby se zdravotním postižením,

Jedná se tedy o velkou část národa, která se vlivem státních opatření způsobených koronavirem ocitla ve finanční tísni.

Jak můžete pomoct

V současné době pořádá Charita projekt s názvem Sbírka pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci! Cílem tohoto projektu je pomoc lidem, kteří kvůli pandemii onemocnění covid-19 a s tím spojenými vládními opatřeními přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb. Vybrané peníze budou použity na přímou pomoc lidem v nouzi, v kritické životní situaci, dětem a matkám s dětmi, těžce nemocným, lidem bez domova a bez přístřeší, opuštěným nebo starým lidem, kteří se v této výjimečné situaci ocitli v tísni.

Pokud vám nejsou lhostejné osudy jiných lidí, tak bych vás požádal, něco na tuto charitu přispět. Já jsem se rozhodl alespoň přispět sdílením tohoto článku, abych světlo naděje a pomoci poslal dál. Spousta podnikatelů a běžných lidí zabývající se osobním rozvojem ví, že každá pomoc bývá vesmírem vrácena v podobě nových peněz, zaměstnání, zakázek a podnikatelských příležitostí.

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte jej na sociálních sítích:

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.