Středa , 29 března 2023

Přírodní křišťál jako nejmocnější kámen pro váš duchovní růst

Autor: Martin Kirschner.

Křišťály se v minulosti používaly k léčení, duchovnímu růstu a spirituálnímu probuzení. Bylo zjištěno, že umí i eliminovat elektromagnetický smog. (Zdroj: Public Domain)

Křišťály se využívali už ve starověku napříč různými kulturami a tisíciletími. Podle antické mytologie si bohové dopřávali víno z křišťálových pohárků. To byl také důvod, proč ve starověkém Římě byl křišťál symbolem luxusu a vlastnili jej, jen ty nejvyšší společenské vrstvy.

Ve starověkém Japonsku byl křišťál symbolem trpělivosti a moudrosti. V Austrálii jej Aboridžinci používali k přivolání deště. V Tibetu se křišťál používal k léčení otevřených ran. Indiáni v Americe křišťál používali, když se chtěli spojit s duchovním světem.

To vše je důkaz toho, že křišťál byl a je zázračným kamenem. Neměli bychom si však plést přírodní křišťál s křišťálovým sklem. Křišťálové sklo je bezbarvé, průsvitné, obsahuje oxid křemičitý a nemá žádné energetické vlastnosti.

Přírodní křišťál, o kterém je tu řeč, se získává formou těžení v horách, nebo v jeskyních. Například Himalájský křišťál se ručně těží ve výšce 3 500 m.n.m. a je celých 7 dní přepravován pomocí Jaků a šerpů do údolí.

Kvůli tomuto náročnému procesu získávání je Himalájský křišťál považován za jeden z nejvzácnějších křišťálů na světě. Mnozí také věří, že v himalájských křišťálech je otisknuta moudrost a síla mudrců, kteří se rozhodli jít meditovat do těchto hor.

Výhody křišťálu

Křišťál je považován za nejmocnější kámen na této zemi a jedná se silný zesilovač energii. Pomáhá na bioenergetické úrovni uvolňovat, regulovat a posilovat lidskou energii. Odstraňuje z těla destruktivní energii, kterou pak uvolňuje ven přes svou špičku.

Říká se mu také přírodní počítač. Pomáhá rozvíjet intuici, kreativitu a inspiraci. Díky němu získáte nové znalosti z duchovního světa. Při meditaci pomáhá lidem se naladit na své vyšší já, uklidňuje a odstraňuje rušivé vlivy. Podporuje jasnovidné sny a vize.

Chrání před elektromagnetickým smogem z počítačů, mobilů, wi-fi a také před mikrovlným zářením. To je zvlášť v dnešní době důležité vědět, vzhledem k tomu, že je po celém světě zaváděna technologie 5G. Umí také neutralizovat účinky chemického smogu a odbourává geopatogenní zóny.

Na tělesné úrovni funguje jako očišťovač. Čistí a chrání všechny orgány v těle. V Tibetu s ním léčí prakticky všechny zdravotní problémy.

Mýty o křišťálu

Na internetu kolují různé mýty o křišťálu týkající se jeho síly a nabíjení. Rád bych je v tomto článku rozebral.

V prvé řadě je potřeba si uvědomit, že křišťály jsou živé bytosti. To v podstatě potvrzuje i budhistické učení, které popisuje šest druhů inkarnací. Jedním z těchto druhů inkarnací je inkarnace do kamenů. Z toho vyplývá, že i křišťály mají své pocity, emoce a reagují na vnější podmínky.

Nabíjení

Někteří lidé říkají, že křišťál se nabíjí na slunečním světle. Nic nemůže být dál pravdě. Křišťály pocházejí z jeskyní, kde je chladno, tma, a kde žádné sluneční světlo není. Nejsou tudíž zvyklé na přílišné osvětlení a vysoké teploty. Dokonce vysoké teploty nenávidí. Proto pokud je budete takovým podmínkám příliš vystavovat, tak se to projeví k přístupu k vám. O křišťály se proto musíte starat s láskou a péči.

Možná bych zde mohl uvést přirovnání, že když vysadíte Eskymáka na Saharu, kde v pohodě žijí Bedujíni, tak tento Eskymák tam nebude prosperovat a nejspíš i zemře na žízeň a z přehřátí. A stejně tak když vysadíte Bedujína do Arktidy, tak jej čeká stejný nepěkný osud. Podobné je to i s křišťály, které by tím pádem byly vystavované podmínkám, na které nejsou zvyklé.

Jiní také říkají, že by se křišťály měli nabíjet za úplňku. I to není pravda, protože opět, v jeskyni, žádný měsíční svit není.

Křišťály není třeba nabíjet. Nabíjejí se automaticky, kdy čerpají energii ze svého okolí a přírody.

Čištění

Jediné co je potřeba dodržovat je křišťály pravidelně očišťovat ideálně po každém použití. Křišťály se čistí tak, že se dají na 10 minut pod studenou vodu (opět žádná vlažná, nebo teplá voda, jak někteří tvrdí). Ideální by byla ledová, ale chápu, že taková voda přímo nikomu z kohoutku neteče.

Já třeba svůj křišťálový přívěšek čistím tak, že jej pověsím na kohoutek a nechám studenou vodu po křišťálu stékat slabým proudem:

Takto čistím křišťál já ve studené vodě Foto: Martin Kirschner.

Přírodní vs. Broušený křišťál

Někde jsem také četl příspěvek, že když se křišťál kvalitně obrousí, tak díky dokonalému geometrickému tvaru se z něj získá maximální možný účinek. Opět nemůžeme být dál od pravdy.

Křišťály v přirozené formě mají největší sílu. Nepotřebují tudíž lidský zásah k tomu, aby projevily svůj maximální potenciál.

Obroušené křišťály sice vypadají esteticky krásnější a bývají levnější, nicméně jejich obroušením ztrácejí křišťály na síle.

Zde bych zase rád použil přirovnání. Když obrousíte člověka podle pravítka, skrze vzdělávací systém a úrovně společenského myšlení, tak z něj získáte poslušného zaměstnance, šedou myš, která nikdy neprojeví svůj potenciál. Podívejte se třeba na děti, jak jsou tvořivé a hravé, když ještě nejsou obroušeny dogmaty a předsudky z toho, že je špatně, když budou nějak vyčnívat.

Závěr

Křišťálový přívěšek nosím nejčastěji, když jdu třeba někam do přírody, nebo když chci strávit den přítomným okamžikem bez napojení na systém (mobil, média, počítač). Jednou větou by se dalo říct, že mi pomáhá nahlédnout do své podstaty a věčnosti. Pokud někdo nerad nosí přívěšky, tak si může pořídit křišťál do ruky, který je větší a má mocnější sílu.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.