Neděle , 26 března 2023

6 kroků k boji proti únavě a zvýšení energie

6 kroků k boji proti únavě a zvýšení energie
Cítíte se neustále unavení? Podívejte se na tento průvodce, který vám pomůže zvýšit energii a posílit vaši výdrž! (Public Domain)
  1. Určete si sami tempo

Pokud jste vitální zajíček, ale máte pocit, že se vám v poledne vybijí baterie, možná nebudete stačit tempu. Místo toho, abyste spalovali energii v prvních dvou hodinách dne, zvažte natažení seznamu na celý den. Udělejte si seznam úkolů v dopoledních a odpoledních hodinách a pracujte na nich realistickým tempem – s odpočinkem a jídlem (jídla bohatá na živiny, nejen jídlo), abyste udrželi hladinu glukózy v krvi a duševní energii v optimálním rozmezí. Kromě toho zvažte odstranění věcí, které nemusíte dělat.

  1. Chůze vs. Zdřímnutí

Často se cítíme unavení kvůli nedostatku kyslíku v našich buňkách, proto prvním krokem, který musíte udělat, kdykoli jste unavení, je vstát a POHYBOVAT se. Pokud máte málo energie, fyzicky i psychicky, ale předchozí noc jste spali dost hodin – dobře by vám posloužila procházka! Obujte si boty a vyrazte ven. Nepotřebujete plán, vydejte se ven a začněte procházku libovolným směrem po dobu 20 minut. To pomůže rozpohybovat největší svaly ve vašem těle a poslat kyslíkem nasycenou krev do vašeho mozku, která vás okamžitě nabudí.

Pokud sedíte na jednom místě déle než dvě hodiny, počítejte s tím, že vaše energie prudce klesne. Výzkumy ukazují, že dlouhé sezení může snížit váš metabolismus a snížit průtok krve do největších svalů o 30 %, takže se cítíme jako slimáci. Naše těla nejsou stavěna na to, aby seděla celé hodiny – povede to k únavě, mozkové mlze, bolestem zad a obezitě. Pohybujte se často s přerušovanými úseky, abyste probudili své tělo.

Pokud se však hýbete, pijete vodu a přesto máte pocit, že si potřebujete trochu odpočinout, může být trikem zdřímnutí. Není nic uspokojivějšího než rychlé zdřímnutí – pořízené ve správnou denní dobu! Klíčem ke skutečnému silnému spánku je udělat ho krátkým, sladkým a před 14:00. Čím později si během dne zdřímnete, tím obtížnější bude v noci dosáhnout hlubokého a klidného spánku. Pokud váš noční spánek není optimální nebo jste nadměrně vystresovaní, zdřímnutí může být nejlepší volbou.

  1. Silový vlak pro energii

Pokud jste během „roků“ neudělali sedy-lehy, výpady nebo kliky, je čas začít! Vaše svalová hmota klesá každý rok po dosažení věku 30 let. Přidání silových cvičení do vašeho týdenního tréninkového plánu vám pomůže udržet nebo vybudovat svalovou hmotu. Silová cvičení navíc zvyšují průtok krve (svaly mají dvojnásobný průtok krve než tuk), energii, sílu a vytrvalost. Začít se sedy-lehy, kliky a výpady ve třech samostatných sériích po 10-20 opakováních je dobrý způsob, jak začít. Spolupráce s trenérem nebo průvodcem na internetu by poskytla větší podporu pro formu a rovnováhu pomocí těchto cvičení na budování svalů.

  1. Přestávka na brokolici NE cukr

Pokud máte odpolední energetické vyhoření, poslední věc, kterou byste měli udělat, je vzít si sušenku nebo sladkou svačinu/nápoj. Sušenka nebo slazený kávový nápoj dodává spoustu kalorií na energii, ale vaše tělo je metabolizuje tak rychle, že vám klesne hladina cukru v krvi, takže se cítíte vyčerpaní. Stabilnější energii si udržíte konzumací libových bílkovin a sacharidů s vysokým obsahem vlákniny/nízkým obsahem cukru. Tyto potraviny zpomalují uvolňování cukru do vašeho těla, což umožňuje, aby hladina cukru v krvi zůstala optimální po delší dobu. Až příště pocítíte ten odpolední energetický propad, sáhněte po:

Nízkotučný, nízkosacharidový řecký jogurt s ořechy a rozinkami

Míchaná vejce se špenátem

Pomalu vařené ovesné vločky

Zelený salát s kuřecím masem

Krůtí sendvič s hlávkovým salátem místo chleba

Vaše tělo bude přijímat směs nerafinovaných sacharidů, bílkovin a tuků pomalu, což umožní vaší energii zůstat vzhůru po delší dobu. Kromě toho nevynechávejte jídla a nepřejídejte se u žádného jídla. Pokuste se přestat jíst dvě hodiny před spaním, abyste mohli hlouběji spát a umožnili vašemu systému pracovat na obnově a ne na trávení.

  1. Bojujte s únavou tekutinami

Voda je nezbytná pro přenos živin do buněk vašeho těla a odvádění odpadu. Přibližně 60 % hmotnosti vašeho těla tvoří voda a ztrácíte ji pocením, močením a dýcháním. Když má vaše tělo málo vody, budete se cítit vyčerpaní a slabší než normálně. Vypití velké sklenice vody, když začínáte slábnout, pravděpodobně odstraní únavu. Doplňování vody a tekutin (včetně ovoce a zeleniny) během dne vám pomůže doplnit vodu, kterou ztrácíte, a pomůže vám udržet stabilní hladinu energie.

  1. Zvažte doplňky

Nejznámější doplňky pro zlepšení energie jsou:

Vitamín D3 (v dávkách pro udržení hladiny v krvi v optimálním rozmezí)

B-komplex

Co-Enzyme-Q10 a L-Carnitin

Vitamín C

Ženšen

Našimi bestsellery všech dob v boji proti únavě a pomoci se soustředěním a výdrží jsou doplňky BalanceDocs Energy a doplněk AM Stress. Oba pracují na nápravě základních nedostatků živin, vitamínů a hormonálních hladin, aby zlepšili energii a napravili nerovnováhu. Tyto jsou extrémně silné pro náladu, spánek, mozkové funkce a energii.

Zkuste tyto změny zavádět pomalu nebo zvažte přidání jedné změny týdně, abyste zlepšili svou energii během dne a abyste odpoledne neslábli. Udržování stabilní energie pomocí dobré péče o sebe nejen zlepší vaši produktivitu zlepšením funkce mozku, ale poskytne vám další výhodu v podobě lepší nálady a stabilizované hladiny cukru v krvi pro lepší kontrolu hmotnosti a méně chutí!

Tady to máš pohromadě! Šest kroků, jak porazit únavu a vyniknout v životě, kariéře nebo kdekoli, kam vás vaše energie zavede!

Nisha Jackson je celonárodně uznávaná odbornice na hormony a funkční medicínu, lektorka, motivační řečnice, moderátorka v rádiu, publicistka, autorka knihy „Brilliant Burnout“ a zakladatelka OnePeak Medical Clinics v Oregonu. Za 30 let její přístup k medicíně úspěšně zvrátil chronické problémy, jako je únava, mozková mlha, deprese, nespavost a nedostatek vytrvalosti.

Tento příběh byl původně publikován na blogu OnePeak Medical Center. Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz)

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.